Ką tau reikia žinoti prieš einant į modelių agentūrą?

Taigi, pašnekėkime apie beveik kiekvienos merginos svajonę – tapti modeliu. Ar žinai kokių savybių tau reikia, kad taptum sėkmingu modeliu? Kad galėtum žygiuoti podiumu, vilkėdama įspūdingą dizainerio suknelę, dalyvautum tarptautinėje reklamos fotosesijoje ar atsidurtum ant Vogue viršelio? Ir ar kiekviena graži, aukšta, liekna mergina turi tai, ko reikia tapti išsvajotu supermodeliu?

Taigi, ko iš tiesų tau reikia, norint tapti modeliu ir norint būti pastebėtai tiek modelių agentūrų, mados fotografo, tiek potencialių klientų?

Tiesa yra ta, kad daugelis realybėje gražių merginų, nuotraukose atrodo vidutiniškos. Kita vertus, tavo klasiokė „pilka pelytė“ nuotraukose kartais atima žadą. Jei nori tapti modeliu, neužtenka tik gražaus veidelio ar atitikti modelio agentūrų ūgio bei svorio reikalavimų. Supermodeliai paprastai turi šias savybes:

  • Genetika
  • Charakteris
  • Talentas
  • Užsispyrimas
  • Rinkos suvokimas
  • Verslumas

Turėdama bent kelias iš šių būtinų savybių, modelių versle gali pasiekti daugiau nei dauguma tavo konkurenčių.

Kas yra standartinis modelis?

Tai modelio tipas, dažnai matomas žurnaluose bei reklamose, juos matai žingsniuojant ant podiumų. Tiesa, žurnaluose kartais išvysi ir kitų tipų modelių, su specifiniais talentais ar fizinėmis savybėmis – plius dydžio, fitneso, kūno dalių modelius ir pan, apie kuriuos papasakosiu kituose straipsniuose. Šiame straipsnyje geriau pašnekėkime apie klasikinio tipo modelius.

Pagrindiniai standartinio tipo modelio parametrai yra pakankamai siauri. Tu turi turėti specifinį kūno sudėjimą, atitikti tam tikrą ūgio skalę ir turėti gerą kaulų bei veido bruožų struktūrą. Jei turi šias esmines savybes, turi šansų tapti geru modeliu. Pridėk dar mokėjimą pozuoti, gerą asmenybę bei verslumą ir galbūt tapsi nauju supermodeliu.

Mados pasaulio reikalavimai modelio išvaizdai nuolat keičiasi. Tai yra ir gera ir bloga naujiena tau. Geroji naujiena yra ta, kad kiekvienais metais užsakovai nori šviežių veidų ir modelių agentūros nuolat ieško naujų talentų. Blogoji yra ta, kad, jei modelio išvaizda labai specifinė, madingo veido savininkės karjera, pasikeitus išvaizdos poreikiams, gali pasibaigti labai greitai.

Jei tavo išvaizda specifinė ir tau pasiseks ar pasisekė patekti tarp aktyviai dirbančių modelių – daugiausiai dėmesio skirk pažintims su mados fotografais, stilistais, klientais, dizaineriais. Tai atsipirks su kaupu ateityje. Kontaktai, kontaktai, kontaktai – tai turėtų būti kiekvieno dirbančio modelio mantra.

Kaip patekti į modelių agentūrą?

Jei manai, kad atitinki modelio reikalavimus ir nuspręsi eiti į modelių agentūrą, tavo išvaizda visuomet bus pirmas dalykas, į ką agentas kreips didžiausią dėmesį. Nes, galų gale, tavo veidas ir kūnas yra fonas vieniems ar kitiems mados bei grožio produktams, kuriuos agentūros potencialūs klientai nori parduoti. Modelis dažnai yra kaip transporto priemonė, skirta nugabenti produktą ar idėją iki potencialaus pirkėjo, tavo darbas yra padėti būsimam pirkėjui įsivaizduoti save dėvint tuos prabangius rūbus ar naudojant produktus.

Taigi, modelis privalo būti jauna (14-25 metai), aukšta (maždaug nuo 172cm iki 182cm) ir liekna. Dažniausiai, kuo lieknesnė mergina, tuo dažniau samdoma darbui. Vėlgi, čia skirta būtent standartinio tipo modeliams, nešneku apie nišinius petite tipo ar plius dydio modelius.

Realybė yra tokia, kad mados industrija lieknas merginas renkasi ne dėl kažkokios konspiracijos prieš sveikai atrodančias, normalaus kūno sudėjimo mergaites. Atminkite, kad modelio darbas yra parduoti tai ką ji dėvi. O faktas tas, kad rūbai ant liekno, berniukiško tipo kūno krenta geriau ir taip reklamuojama mada, o ne modelis. Moteriško kūno sudėjimo merginos su tuo pačiu rūbu dažnai atrodys įspūdingiau, patraukliau, bet kūno formos pritrauks per daug dėmesio ir užgoš rūbą. Todėl apvalias kūno formas sau leisti gali garsios moterys, besisukinėjančios ant raudonojo kilimo, bet ne podiumu žygiuojantys modeliai.

Tai nėra taip paprasta

Taip, sutinku, tai žiauru, bet tokia šiuo metu yra didžioji dalis madų rinkos. Prisimink, jog tavo, kaip profesionalaus standartinio modelio darbas yra būti tinkamu fonu rūbui, o ne atvirkščiai. Tai ką daryti, jei gamta tau nepadovanojo berniukiškos modelio figūros? Pulti laikytis dietos? Pradėti sportuoti? Sportas bei sveikas gyvenimo būdas visuomet gerai, ar esi modelis ar ne, bet į neviltį pulti nerekomenduočiau, nes šiuo metu yra kitų populiarių modelių tipažų, kurie tavo natūralią išvaizdą tikrai įvertins.

Taip pat nepamiršk, kad nevalgymas ir griežtos dietos labai kenkia modelio išvaizdai, ypač veido skaistumui. Išsekusio veido bei suglebusios odos nepaslėps net pats geriausias makiažas ir taip savimi nesirūpindama gali prarasti modelio darbą. Šneku iš patirties, teko retušuoti ne vieną dietų iškamuoto modelio veidą, pakartotinoms fotosesijoms mūsų komanda jų nebekvietė.
Kita vertus, kūno formas, su šiuolaikinėmis Photoshopo galimybėmis, esant poreikiui, yra itin lengva pakoreguoti.

Koks tavo fotogeniškas pozavimo kampas?

Jei teko dalyvauti fotosesijose, tikiu, kad iš fotografo girdėjai frazę – tinkamas pozavimo kampas ar fotogeniškas kampas. Tai yra kita svarbi modelio savybė. Tu turi būti fotogeniška. Netgi pačios gražiausios merginos nuotraukose gali atrodyti baisiai ir priežastis tam paprasta. Kai kurie fotogeniškumo elementai gali būti išmokti, bet dauguma jų, deja, yra genetika. Gera naujiena yra ta, kad natūraliai fotogeniškų modelių nėra daug. Ir tu, įdėjusi pastangų išmokti pozuoti, bei žinodama savo fotogeniškus pozavimo kampus, būsi geresnis modelis nei daugelis tavo konkurenčių.

Žinoti savo tinkamą pozavimo kampą – žinoti kaip pozuoti bei kaip išlaikyti įtikinamą pozą, kuri neatrodo dirbtina – modeliui yra labai svarbu. Ir to galima išmokti. Kita vertus, veido bruožų išmokti nepavyks. Beveik visi profesionalūs modeliai turi kampuotus, pailgus veidus, ryškia kaulų struktūrą. Įdomu tai, kad kampuoti veido bruožai realybėje dažnai atrodo keistai, net nelabai patraukliai. Trimačiame pasaulyje kampai sukuria šešėlius, kurie gali atrodyti nepatraukliai. Bet jei visada manei, kad modelių agentūrai nepatiksi, nes tavo veidas per daug kampuotas, pasvarstyk, gal verta pamėginti.

Simetrija taip pat yra svarbi, dauguma modelių turi simetriškus veidus. Viena akis nėra didesnė ar žemiau nei kita, nosis yra geometriniame veido centre, išraiškingi skruostikauliai, lygi žandikaulio linija ir t.t.

Jei neatitinki grožio standartų

Grožis ir patrauklumas yra subjektyvus dalykas. Kartais konkrečiam rūbui ar daiktui parduoti geriau tinka unikalios išvaizdos modeliai, kurie neatitinka standarto. Jei tavo išvaizda išskirtinė, tu gali būti ta, kurią pasirinks potencialus modelių agentūros klientas. Modelio darbas ne visuomet yra susilieti su fonu, tam tikrose rinkose unikali išvaizda gali būti privalumas.

Laikysena ir elegancija

Galiausiai modelių agentūros agentas įvertins tavo laikyseną. Didžiąją dalį savo modelio karjeros tu praleisi ant podiumo, todėl tau, kaip modeliui, privalu nuolat demonstruoti graciją, pasididžiavimą savimi bei demonstruojamu rūbu, vidinę stiprybę. Visa tai modelių agentūra nori matyti tavo laikysenoje. Taisyklinga stovėsena ir eisena yra privaloma kiekvienam modeliui ir to galima išmokti. Jei, nuėjusi į modelių agentūrą, tu atitiksi visus keliamus reikalavimus, išskyrus šį paskutinį, agentūra greičiausiai vis tiek tave pakvies pas juos, bet tikėsis, kad ištaisysi šį savo trūkumą. Darbas su savimi bei sportas tau turėtų padėti.

Tavo charakteris

Kaip ir kiekviename darbe, tavo charakteris yra svarbu. Geras modelis turi turėti stiprią savivertę ir tvirtą psichologiją. Pozavimas bei madų demonstravimas gali būti daug įtampos bei ištvermės reikalaujantis darbas, kuriame gali tekti susidurti su įvairiais žmonėmis bei situacijomis. Tai, kaip tau pavyks susidoroti su iškilusiais įššūkiais, padės ar trukdys tau siekti modelio karjeros aukštumų.
Kitas įššūkis, su kuriuo kiekvienas modelis susiduria, yra kritika bei nuolatinis dėmesys, kuris ne visada būna malonus. Darbo metu tave nuolat stebės žmonės. Ir teks susitvarkyti su retkarčiais pasitaikysiančia kritika. Išmok nepriimti to asmeniškai. Ir išmok įvertinti ką tu gali pakeisti ar tobulinti ir ko negali. Tai svarbu. Pavyzdžiui, negali pakeisti savo nosies dydžio, bet gali įdėti daugiau pastangų mokydamasi žingsnelių podiumo gale ar natūralios šypsenos.

Bet, neskaitant šito elementaraus savęs saugojimo modelio darbe, ar modelių agentūroms tikrai rūpi modelio charakteris? Taip ir ne. Tiesa, kad modelių agentūra neatsisakys priimti drovios, bet potencialo turinčios merginos. Bet charizmatiška, kad ir ne tokia graži, mergina dažnai yra privalumas agentūrai. Visiems patinka dirbti su žmonėmis, su kuriais lengva bendrauti.

Ko tikėtis iš mados pasaulio

Žinau, kad nuskambės labai lėkštai, bet dėl to, kad taip ir yra. Madų verslas emocijų nei sentimentų neturi, tokia šios srities prigimtis . Galų gale modelis yra rūbų pakaba ir modelio paskirtis šioje industrijoje yra padėti rūbams atrodyti gerai, kad juos būtų galima parduoti. Šio fakto, deja, kad ir kaip norėčiau, pakeisti nepavyks, mados verslas yra varomas fizine išvaizda ir ribotais išvaizdos reikalavimais.

Tiesa, modelių agentūros bei fotografai nėra tokie bejausmiai, kaip gali pasirodyti. Dirbdama, tu sutiksi nemažai žmonių, kuriems nuoširdžiai rūpi merginų gerovė bei nerimą kelia valgymo sutrikimai, narkotikų bei alkoholio vartojimas, nesibaigiantys vakarėliai ir visa tai kas žaloja jaunų merginų kūnus bei psichologiją. Mados pasaulis gal bejausmis, bet žmonės, dirbantys jame, tikrai tokie nėra. Aš esu viena iš daugelio šio pasaulio atstovių ir man visuomet rūpėjo modelių gerovė bei komfortas, viltys, baimės, siekimas kurti grožį bei būti matomai. Ir džiaugiuosi, jei mano patarimai šiame straipsnyje tau bent kažkiek pravertė.