Pirmojo modelio portfolio kūrimas

Pandeminiai ir popandeminiai metai nėra lengvi nei modelių agentūroms, nei modeliams, nei man, kaip fotografei. Bet sunkumai turi ir vieną tikrai nuostabų privalumą. Per kiekvieną krizę dalis sėkmingų žvaigždžių krinta, tam, kad atsirastų vietos naujoms. Vyksta rinkos kaita, aš matau, kaip mados industrija keičiasi.

Jei esi pradedantis modelis, galbūt tai tavo šansas?


Nuo ko pradėti?

Tiesa yra ta, kad dabar būti modeliu yra lengviau nei bet kada anksčiau.

Modelių agentūroje ar ne, praktiškai kiekviena mergina dabar turi galimybę būti daugiau ar mažiau matoma. Bet kaip tapti sėkmingu modeliu?..

Tikiu, kad svarstai ar tau pavyks, kai aplink tiek norinčių pozuoti merginų. Kaip išsiskirti iš minios bei tapti profesionale? Kai kiekviena mergina šiais laikais yra Instagram žvaigždė, o tu tik pradedi, tikiu, kad gali būti baisu. Ir tikiu, kad, galbūt nežinai, nuo ko pradėti.

Turiu tau du klausimus:

  • Ar tu tikrai nuoširdžiai nori tapti sėkmingu modeliu?
  • Ar esi nusiteikusi sistemingai bei sunkiai dirbti, kad tai pasiektum?

Antrasis klausimas itin svarbus. Nes tai nėra lengvas kelias.

Jei į abu klausimus atsakei taip, skaityk toliau, nes ši informacija tau, tikiu, pravers bei galbūt padės susidėlioti tolimesnį planą. Jei dėl antrojo klausimo abejoji, puikiai suprantu, juk kiekvienai norisi būti per naktį atrastam supermodeliui.

Deja, iš patirties žinau, kad šansas yra vienas iš milijono ir praktiškai visi mano sutikti sėkmingi modeliai turėjo sunkiai bei atkakliai dirbti, kad pasiektų karjeros aukštumų.

Jei nori tapti sėkmingu modeliu, tau prireiks disciplinos, pastangų ir atkaklumo. Tau reikia turėti konkretų planą, strategiją, tikslą, kurio nori pasiekti. Kaip, beje, ir kiekvienai sėkmingai karjerai ar verslui. Ir, svarbiausia, tau reikės gero, profesionalaus modelio PORTFOLIO.


NEPAMIRŠK SOCIALINIŲ TINKLŲ

Sėkmingas modelis privalo atkreipti dėmesį į savo nuotraukas, kuriomis dalinasi socialiniuose tinkluose bei kurias pasirenka savo modelio bookui.

Kodėl tai svarbu?

Nes popandeminiais metais klientai bei fotografai modelių dažnai ieško būtent socialinėje erdvėje, Facebooke, Instagram, ar per atsitiktines rekomendacijas. Ir tikrai dažnai būsimi klientai aplanko bei įdėmiai peržiūri modelių socialinių tinklų paskyras, bei nuotraukas.

Žinau, kad aš, kaip fotografė, tai darau.

Ką besakytum, įvaizdis yra svarbu.

Ypač tau, nes reprezentuoji ir nori dirbti būtent vizualinio įvaizdžio srityje. Taigi, jei nenori jaudintis dėl kiekvienos Instagram nuotraukos, tikrai rekomenduoju susikurti atskirą, profesionaliai atrodantį modelio portfolio tinklapį, į kurį galėtum nukreipti fotografus bei klientus.

Tai nebūtinai turi būti asmeninė svetainė, užtenka ir, tarkim, atskiro Facebooko puslapio.

Viena iš klaidų, kurią merginos dažnai daro, tai kad nuotraukas iš fotosesijų publikuoja nesistemingai, jos pasimeta tarp neprofesionaliai atrodančių asmenukių, atsitiktinių kadrų su draugėmis, kurie irgi formuoja nuomonę apie tave.

Jei nori to išvengti, tikrai rekomenduoju skirti laiko paruošti profesionaliai atrodantį virtualų savo modelio booką bei iš anksto apgalvoti vientisą socialinių tinklų nuotraukų stilistiką. Ir to LAIKYTIS!


Suprantu, kad pačioje pradžioje norisi išbandyti visas modelio darbo sritis, stengiesi padaryti įspūdį visiems vienu metu, manai, kad jei dalinsiesi pačiomis įvairiausiomis nuotraukomis, bus daugiau šansų, kad bent viena kažką sudomins. Bet tai retai kada yra veiksminga strategija.

Įsivaizduok, tau reikia šukuosenos. Ir tau draugė rekomenduoja dvi kirpėjas. Viena turi sukūrusi savo salono meistrų darbų galerijas, reguliariai įkelia profesionaliai atrodančias klienčių nuotraukas. Kita kirpėja, už šukuoseną prašanti tiek pati pinigų, kerpa, daro manikiūrus, organizuoja gimtadienius, pardavinėja kibirus, rašo užsakomuosius straipsnius naujienų portalams, taiso batus. Ir visa tai sumeta į savo facebooko profilį ir tikisi, kad klientai patys atsirinks kas ko ieško. Kuri tau atrodytų profesionalesnė ir kuriai kirpėjai patikėtum savo plaukus?

Žinau, kad pavyzdys ekstremalus, bet dažnai taip jaučiuosi, užsukusi į modelių facebooko paskyras.


KOKIAS NUOTRAUKAS ĮTRAUKTI Į SAVO MODELIO PORTFOLIO?

Nuotraukos turėtų būti įvairios.

Gerai būtų sudalyvauti bent dviejuose – trijose skirtingų fotografų fotosesijose. Atkreipk dėmesį, kad fotografas, kuris tave fotografuos, turi mokėti fotografuoti būtent modelius.

Šios fotosesijos neturėtų būti meninės ar asmeninės. Modelio fotosesijos yra labai specifinio komercinio stiliaus, kurį ne kiekvienas fotografas gali ar nori fotografuoti. Nuo fotografo priklausys ar tu atrodysi profesionaliai.

Todėl pasirink išmintingai.


Visų pirma tau reikės stipraus portreto.

Tai dažnai būna pagrindinė pradedančių modelių nuotrauka.

Portretui skirk pakankamai dėmesio, nes tai bus tavo „viršelis“, kuris patrauks fotografų ar agentūrų dėmesį.

Taip pat tau, kaip pradedančiam modeliui, reikės kelių polaroido tipo nuotraukų – baltame fone, prigludusiais rūbais arba maudymosi kostiumėliu, standartinėmis, tavo realią išvaizdą parodančiomis pozomis. Kelios nuotraukos pilnu ūgiu ir kelios iš arčiau.

Polaroido tipo nuotraukos yra svarbios pradedančiam modeliui.

Vėliau, pradėję dirbti modeliai dažnai šias nuotraukas pakeičia savo naujausių fotosesijų nuotraukomis.


Bet modelio booke visuomet reikia turėti nuotraukų, kuriose matosi reali modelio išvaizda ir kūno sudėjimas.

Tikrai būdavo, kad projektams nesamdydavome modelių, kurie turi nuostabų portretą ir nuostabius veido bruožus, bet booke nebuvo nei vienos aiškios figūros nuotraukos, nežinojome ar jiems tiks mūsų parinkti rūbai. O užklausoms bei susitikimams prieš fotosesijas laiko neturėjome.

Taip pat tau reikės kelių skirtingų stilių nuotraukų, kur galėtum parodyti savo pozavimo sugebėjimus.

Nuotraukos gali būti fotografuojamos tiek fotostudijoje, tiek lauke.

Jei pozuoti dar nelabai moki arba abejoji kokios pozos būtų tinkamos, nenusimink, viskas yra išmokstama. Tiesiog pasirink fotografą, kuris tau galėtų padėti.


Įvairių fotografinių projektų nuotraukos. Nesvarbu ar projektai buvo mokami ar ne, tai, kad dalyvavai fotografiniame projekte su didele stilistų komanda, visuomet yra privalumas.

Todėl, dalindamasi projekto nuotraukomis, būtinai įrašyk visus prie jo prisidėjusius kūrėjus. Ilgas stilistų sąrašas tau tai bus tik privalumas.

Dalyvavimas įvairiuose projektuose bei projektų nuorodų dalinimasis socialiniuose tinkluose yra vienas ir geriausių reklamos būdų.


MODELIŲ AGENTŪROS VAIDMUO

Ar modelių agentūra yra privaloma, norint tapti modeliu? Nebūtinai.

Popandeminiais metais, kaip minėjau, yra itin lengva tapti modeliu bei būti matomai. Bet ar modelių agentūra kiekvienai merginai yra privalumas?

Be jokių abejonių.

Paaiškinsiu kodėl.

Modelio darbas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti. Tik mažą dalį jo sudaro taip visų liaupsinamas dizainerių rūbų bei makiažų spindesys ir aplodismentai.

Didžiąją dalį, vis dėlto, sudaro vadyba, kontaktų palaikymas, klientų paieška bei nuolatinis domėjimasis naujausiomis madų bei modelių išvaizdos tendencijomis.

Taip pat, kad fotosesija įvyktų, ir visi projekto dalyviai atsidurtų vietoje ir laiku. Arba, kad užsakovas modeliui sumokėtų pinigus. Arba, tarkim, kad fotografas laiku atiduotų žadėtas nuotraukas. Arba, pavyzdžiui, kad projekto nuotraukos neatsidurtų ten, kur jos neturėtų atsidurti. Arba, kad nekiltų problemų dėl fotografų spaudimo apsinuoginti fotosesijų metu.

Visa tai yra dalis modelio karjeros, žinau dauguma dirbančių modelių su tuo susiduria.
Taigi, tai yra tikrai daug ir ne visada malonaus darbo.

Modelių agentūros vaidmuo yra atlikti visas šias užduotis, kad mergina galėtų jaustis saugi ir mėgautis ta maloniąja dalimi. Dirbdama su modelių agentūra, modelis visuomet turi kur kreiptis, iškilus problemoms.


Kitas svarbus modelių agentūros vaidmuo yra modelio karjeros konsultacijos ir modelio įvaizdžio formavimas.

Tam reikia nuolat stebėti mados industrijos kryptis, objektyviai įvertinti kiekvieno su jais dirbančio modelio potencialą bei galimą kiekvienos merginos karjeros kryptį.

Tarkim, tu esi nuostabaus grožio modelis, bet turi kažkokią specifinę išvaizdos savybę, arba tarkim nesijauti tvirtai pozuodama.

Modelių agentūra, įvertinusi esamą rinkos situaciją, gali tau rekomenduoti kurį laiką nedalyvauti projektuose ir daugiau dėmesio skirti įgūdžių tobulinimui.

Tau tai gali pasirodyti keista, gali netgi pasijausti negraži ar netinkama būti modeliu. Bet tai, ko tu nežinai, galbūt tai, kad tuo metu tavo išvaizda tiesiog yra nemadinga. O mados, kaip pati puikiai žinai, keičiasi labai greitai.

Tai, tarkim, sulaukusi savo laiko, tu gali tapti naujai atrasta žvaigždė! Tiesiog reikėjo išlaukti savo laiko, nekeisti išvaizdos pagal tuometines madas, ir kryptingai dirbti, formuojant būtent tavo unikalumą parodantį modelio portfolio.


KĄ DARYTI JEI MODELIŲ AGENTŪRA TAVĘS NEPRIIMA?

Tai tikrai nereiškia, kad negali tapti sėkmingu modeliu.

Tiesiog teks savo karjeros sėkmę imti į savo rankas.

Ir tikrai žinau, kad tu gali visa tai daryti pati. Ir tikrai esu dirbusi su nemažai sėkmingų modelių, kurie nepriklauso jokiai agentūrai ir sėkmę susikūrė pačios. Jas fotografai kviečia į įspūdingas fotosesijas, paparaciai medžioja per įvairius mados renginius. Apie jas rašo spauda ir naujienų portalai.

Jei jos galėjo, gali ir tu, šiuo metu tai yra kaip niekad lengva, jei tik turi planą ir dirbi kryptingai.

Viskas yra tavo rankose.


PRADINIO MODELIO PORTFOLIO FORMAVIMAS

Jei tikrai nori tapti modeliu ir vis dar esi pasiryžusi tapti šios srities profesionale. Mano patarimas – pradėk nuo kokybiško portfolio kūrimo bei socialinio įvaizdžio formavimo. Tai svarbu.

Kuo aš tau galėčiau padėti?

Šiuo metu kuriu naują projektą – pradinio modelio portfolio kūrimas.

Su merginomis peržiūrime jų turimas nuotraukas, fotosesijos metu įvertiname galimą modelio stilių, bei stipriąsias/silpnąsias puses.

Sukuriame pirmuosius modelio polaroidus. Vyksta fotogeniškų veido išraiškų bei pozų paieška, pozavimo analizė. Nieko per daug sudėtingo, nieko per daug meniško.

Tik tai ko tau, kaip būsimam modeliui, gali prireikti. Ir tai, kas tau padės pažvelgti į save iš šalies ir bus mažas laiptelis modelio karjeros link.


Jei tai nėra tavo pirmoji profesionali fotosesija, vis tiek gali dalyvauti bei atnaujinti savo turimas nuotraukas.

Jei, po fotosesijos, norėsi daugiau, tau rekomenduosiu nuostabią socialinių tinklų įvaizdžio stilistę, kuri tau padės peržvelgti tavo socialinių tinklų nuotraukas, bei padės suformuoti savo naują, profesionalaus modelio stilių.