Pozavimo fobija

Ar jūs dažnai save pagaunate ieškant pasiteisinimų, kodėl nenorite/negalite fotografuotis?

Bent jau man tai tikrai pasitaikydavo. Manau visus kartais užklumpa panika netikėtai išvydus fotoaparato objektyvą.

Bet kartais tai tikrai gali trukdyti gyventi. Ypač jei tenka dažnai šmėžuoti viešumoje ar darbe reikia nuolat atnaujinti nuotraukas.

Taigi, pašnekėkime kokios fobijos, susijusios su fotografija, kamuoja žmones?


1. AŠ TIESIOG JAUČIUOSI NEJAUKIAI/NESAUGIAI

Norite tikėkite, norite ne, bet net ir gražiausi pasaulio žmonės kartais jaučiasi nejaukiai, stovėdami prieš fotoaparatą.

Žinomas supermodelis Jessica White rašė: „Aš iš tiesų nesu savimi pasitikintis modelis, gal taip tik atrodo. Esu labai drovi. Nekenčiu stovėti ant raudonojo kilimo, nekenčiu būti prieš objektyvą.” Dalis žinomų bei scenoje dažnai matomų žmonių yra sakę lygiai tą patį. Jie tiesiog nori kurti, dainuoti, bet paniškai bijo viešumo bei fotoaparatų.


Tiesa yra ta, kad atsipalaiduotumėte priešais objektyvą, jūs PRIVALOTE pasitikėti žmogumi, stovinčiu kitoje fotoaparato pusėje. Tai svarbiausia!

Man ir pačiai sunku fotografuoti žmogų, su kuriuo nespėjau bent minimaliai susipažinti. Gal dėl to ir dirbu fotostudijoje, dažniausiai su stilistų komanda – taip turiu laiko perprasti kas yra mano klientas ir kaip save mato. O tai svarbu, nes klientas patiki man šį dažnai nerimą keliantį dalyką- užfiksuoti jo atvaizdą.

Kad fotosesija būtų sėkminga, man svarbu žinoti kodėl jūs fotografuojatės ir kas jūsų išvaizdoje jums nepatinka. Man svarbu žinoti kaip ketinate naudoti nuotrauką, nes nuo to priklauso ką galiu jums patarti ir parekomenduoti. Man rūpi jūsų komfortas ir gera nuotaika.

Ir svarbiausia- man svarbu žinoti jus neraminančius ar baimę keliančius dalykus, kad galėtume ties tuo padirbėti kartu.

Gal todėl į mūsų studiją buvę klientai dažnai ir parekomenduoja užsukti žmonėms, kurie nemėgsta ar nemoka fotografuotis. Esu dirbusi su keliais žmonėmis, kuriems fotoaparatai ar fotografinės blykstės kelia tikrą paniką, kurie turi fobiją. Ir tikrai labai vertinu tokį pasitikėjimą manimi ir jaučiuosi laiminga, sulaukusi džiugios šypsenos pamačius rezultatus.


2. AŠ PER DAUG UŽSIĖMĘS

Kuo labiau užimtas jūsų gyvenimas, tuo labiau vertinate tas tylias ramybės akimirkas.

Kodėl gi nepaskyrus truputi laiko sau. Išjunkite telefoną, atsiribokite nuo streso bei nerimo ir leiskite sau pasimėgauti, leisdami laiką su mylimais žmonėmis. Įamžinkite tai nuotraukose, kad šie ramybės ir džiaugsmo kupini prisiminimai išliktų ilgam.

Tiesa yra ta, esate tiek užsiėmę, kiek norite būti. „O varge, ta valanda, kurią praleidau juokdamasis su mylimais žmonėmis ir pasakodamas savo šeimos istoriją, buvo absoliutus laiko švaistymas!” pasakė NIEKAS NIEKADA!


3. AŠ NEFOTOGENIŠKAS

Nėra tokio dalyko kaip fotogeniškas ar nefotogeniškas žmogus! Aš nuoširdžiai tikiu, kad kiekvienas žmogus turi kažką gražaus.

Taip, kartais tai nėra akivaizdu, kartais tai tik maža detalė, bet vis dėlto, kiekvienas žmogus turi kažką unikaliai gražaus.

Mes gyvename visuomenėje, kuri pamišusi dėl idealaus kūno, akių bei plaukų spalvos standartų. Bet įsivaizduokite pasaulį, kuriame visi yra tos pačios formos, dydžio, tokios pačios asmenybės… sutikite, tai skamba siaubingai nykiai!

Aš ir pati turi be proto daug trūkumų. Bet jų nekeisčiau į pilką vidutinišką išvaizdą. Kiekvienas žmogus yra gražus.

  • Tu esi gražus toks koks esi ir kuo esi. Tai skirta ir vyrams ir moterims.
  • Atrask fotografą, kuriuo pasitiki ir jis užfiksuos tavo unikalų grožį.

AŠ NUSIFOTOGRAFUOSIU KAI… (įrašykite pasiteisinimus, tokius kaip numesiu 10 kilogramų, atsiauginsiu plaukus, įdegsiu ir pan)

Laikas nestovi vietoje kol tu bandai tobulinti save. Aš šitą žinau geriau nei bet kas kitas.

Ir tu nusipelnei, kad tavo istorija ir pastangos būtų įamžinti. Taigi, nusifotografuok PRIEŠ! Ir pasiekusi savo tikslus, visuomet galėsi save apdovanoti fotosesija PO.


AŠ KARTĄ TURĖJAU BLOGĄ PATIRTĮ

Deja, tai viena iš dažniausiai pasitaikančių fotografavimosi fobiją sukeliančių priežasčių.

Mes visi kritome bent kelis kartus, kol išmokome vaikščioti, bet tai nesustabdė mūsų. Mes visi nusibrozdinome kelius, kai mokėmės važiuoti dviračiu, bet išgyvenome. Taigi, kodėl turėtų viena ar dvi blogos patirtys sustabdyti jus siekiant potencialiai malonios patirties, kurią branginsite visą likusį gyvenimą?

  • Paskutinis patarimas: Atlikite savo namų darbus ir paskirkite pakankamai laiko, kad surastumėte geriausią fotografą savo tikslams.