Patarimai fotografams, norintiems dirbti su profesionaliais vizažistais

Jau daug metų dirbu su puikiais stilistais, kurie tikrai didele dalimi prisideda prie mano fotosesijų galutinio rezultato sėkmes. Todėl galiu duoti kelis patarimus pradedantiems fotografams, kurie nori, kad makiažo specialistai jų fotosesijose jaustųsi puikiai.


1.Bendraukite su kliente, paaiškinkite jai prieš fotosesiją fotografinio makiažo svarbą ir eigą, kad ji pasitikėtų grimuotoja. Dauguma moterų nėra pratusios prie profesionalaus makiažo ir dažnai nerimauja. Įsitikinkite, kad prieš atvykstant makiažo specialistei, jūs aptarėte klientės lūkesčius bei norus, nes tai gerokai palengvins klientės ir vizažistės bendravimą fotosesijos metu.

2.Pasirūpinkite, jei šukuojant plaukus naudosite karštus plaukų formavimo prietaisus, kad plaukai būtų sušukuoti prieš atliekant makiažą. Nuo karščio makiažas gali truputi nubėgti, klientė gali suprakaituoti. Fotosesijų metu plaukams formuoti gali būti naudojamas plaukų džiovintuvas, tiesintuvas, garbanų žnyplės, kurios išskiria daug karščio. Jei šukuosena pasirūpinsite prieš makiažą, jūsų vizažistei reikės gerokai mažiau pataisymų fotosesijos metu.


3.Pasirūpinkite tinkama darbo vieta, kurioje būtų pakankamai paviršiaus makiažo priemonėms ir vizažistė turėtų priėjimą prie kokybiškos natūralios lango šviesos. Jei lango jūsų studijoje nėra, iš anksto pasirūpinkite makiažui tinkamu apšvietimu ir rozetėmis. Sukūrę tinkamą vizažisto darbo vietą pagreitinsite ir palengvinsite visą pasiruošimo procesą. Be to, nuo makiažo kokybės juk priklausys ir jūsų fotografiniai rezultatai.


4.Gerbkite stilistus laikydamiesi susitarimų. Visko būna, ir kartais planai tikrai sužlunga paskutinę minutę. Bet, kadangi tai yra profesionalūs santykiai, svarbu gerbti stilisto laiką ir laikytis susitarimo. Jei kartais sutartą fotosesiją tenka atšaukti ar perkelti laiką, pasistenkite visiems tai pranešti kiek galima anksčiau.

5.Tegul asistentai ar kiti komandos nariai netrukdo vizažistės darbo ir nesistengia išmokti makiažo technikų. Mes, fotografai, skiriame daug laiko ir pastangų, kad ištobulintume savo fotografavimo stilių ir techniką, lygiai taip pat kaip ir mūsų vizažistės skiria laiko ir pastangų tobulėjimui. Gerbkite jų darbą ir asmeninę erdvę.


6.Nepersistenkite retušuodami makiažą. Daugumai grožio industrijos bei meno pasaulio atstovų yra svarbi pagarba jų darbui. Kartais būna, kad postprodukcijos metu veido odos tekstūra ir smulkios detalės pradingsta, bet pasistenkite fotošopu neperpiešinėti veido kontūravimo ar nekeisti vizažisto parinktų spalvų paletės.


7.Jei fotosesijoje su stilistais bendradarbiaujate ir visi dirbate nemokamai, nepamirškite jų paminėti kredituose!