Nuotraukos interjere- kaip pasirinkti?

Labai dažnai interjeruose mes matome nuotraukas, kurios nedera prie bendro įvaizdžio ir akivaizdžiai parinktos gerokai po to, kai sienų dažai jau seniai išdžiūvę ir baldai sustatyti, retai kada būna pagalvota apie tinkamą vizualinį šios meno formos pateikimą, jei iš vis namuose nuotraukų yra.

Kuriant stilingą interjerą, reikėtų nepraleisti šios puikios galimybės ir pasisemti įkvėpimo būtent iš nuotraukų, kurias dievinate ir norite matyti savo namuose. Tinkamai parinktos, nuotraukos gali iš esmės pakeisti erdvės vaizdą, netgi drįstu teigti, kad menas interjere yra svarbiausias!

Tiesa, jei nedrįstate nuotraukoms suteikti tokio svarbaus vaidmens savo interjero dizaino planuose, nesijaudinkite. Pasinaudokite šiuo straipsniu kaip gidu renkantis tinkamas fotografijas, kad jos susilietų su jūsų erdve ir sukurtumėte harmoningą aplinką.


NUOTRAUKOS SUKURIA SPALVŲ PALETĘ

Spalvų paletės pasirinkimas gali būti vienas iš sunkiausių uždavinių kuriant interjero dizainą. Parduotuvėse yra begalinis pasirinkimas spalvų ir atspalvių bei atspalvių pustonių. Kartais tai yra tikras iššūkis pasirinkti spalvas, kurios geriausiai išreikštų jūsų viziją. Patikėkite, aš žinau.. Netgi mūsų fotostudijoje, dažant sienas paprasta pilka spalva, teko kelis kartus keisti pasirinkimą, nes pilkas atspalvis „tiesiog buvo ne toks”.

Mano patarimas būtų- padėkite spalvų paletes šalin ir verčiau paieškokite sienų dekoravimo idėjų. Kai rasite nuotrauką, kurią įsimylėsite ir absoliučiai privalėsite turėti ją ant savo sienos, galite ja pasinaudoti kaip įkvėpimo šaltiniu ir galų gale pasirinkti derančią spalvų paletę.

Jūsų pirmas žingsnis būtų pasirinkti du ar tris tonus iš nuotraukos, kurią panaudosite savo interjere. Pasirinkite pagrindinę spalvą bei kelis papildomus atspalvius, kuriuos panaudosite kaip akcentus. Tuomet paieškokite šių spalvų savo aplinkos dekore ar įsigykite tinkamo atspalvių detalių.


NUOTRAUKOS SUKURIA DĖMESIO CENTRĄ

Vienas iš pagrindinių interjero dizaino principų yra tas, kad kiekvienas kambarys privalo turėti tinkamą dėmesio centrą arba vieną dizaino elementą, kuris iš karto patraukia akį erdvėje ir padeda svečiui pajausti ko šioje erdvėje galima tikėtis. Nereikia net sakyti, kad tinkamai parinkta nuotrauka ant sienos šią užduotį atlieka puikiai.

Įsivaizduokite didelę šeimos nuotrauką virš židinio arba abstrakčią skoningą erotiką, pakabintą miegamajame virš lovos. Taip pat galite sukurti galeriją ant sienos, kuri pagyvins nuobodų valgomąjį arba kelios, ant drobės spausdintos vaikų nuotraukos padės sukurti jaukumą svetainėje.

Svarbiausias dalykas renkantis sienų dekorą kaip pagrindinį akcentą yra jo dydis. Per maža nuotrauka gali nublankti šalia didelių baldų. Kita vertus, per didelis kūrinys gali užgožti erdvę. Prieš spausdindami nuotrauką, būtinai pamatuokite sieną ir įsitikinkite, kiek erdvės galite skirti pasirinktam menui.


NUOTRAUKOS SUTEIKIA TEKSTŪROS

Ką? Nuotraukos neturi tekstūros!

Taip, nuotrauka yra dvimatis, plokščias paviršius, tiesiogine prasme nuotrauka tikrai tekstūros neturi. Bet nepamirškime apie nuotraukos turinį. Fotografija gali būti labai įvairi ir atnešti labai skirtingą energiją bei nuotaiką į jūsų namus. Simetriška, agresyvi, aštri, banguota, švelni, romantiška, žaisminga- nuotraukos nuotaikų ir tekstūrų gali būti labai įvairių. Taip pat nepamirškite ir drobės tekstūros, skaitmeninių nuotraukų rėmelių, tekstūruoto nuotraukų popieriaus. Taip pat nuotraukų rėmeliai puikiai padeda sukurti erdvės gylį.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad nuotraukos, panašiai, kaip veidrodžiai, gali puikiai praplėsti erdvę. Tinkamai parinkus nuotraukas galima puikiai kompensuoti faktą, kad tiesiai už lango jūs matote ne įspūdingą vandenyno vaizdą, o skurdžią, plytinę kaimynų namo sieną.

Kiekviena tekstūros variacija interjere gali padėti sukurti taip reikalingą vizualinį svorį, kuris suteikia kambariui tam tikrą toną, pojūtį jame būnant. Pastebėkite kaip šiurkščios tekstūros interjere suteikia jaukumo ir intymumo, kita vertus lygūs, poliruoti paviršiai sukuria šaltumo ir prabangos įspūdį.


NUOTRAUKOS ERDVEI SUTEIKIA UŽBAIGTUMO ĮSPŪDĮ

Pagalvokite apie visus „šiaip sau” interjerus, kiek esate matęs. Tai galėtų būti studentų bendrabutis ar pirmasis būstas baigus universitetą. Garantuoju, kad šios erdvės dažniausiai atrodė kažkokios neišbaigtos, neapgalvotos. Dar labiau garantuoju, kad greičiausiai jose sienos buvo vienspalvės ir be jokių dekoracijų.

Menas ant sienų yra svarbiausias elementas, kuris sukuria stilingą erdvę ir suteikia išbaigtumo pojūtį. Tai ir yra tie mažieji akcentai, kurie funkcionalią, bet nuobodžią erdvę, gali paversti interjeru, kuriuos matote žurnaluose.

Svarbiausia yra pasirinkti nuotraukas, kurios dera prie jūsų sukurto interjero stiliaus. O po to tiesiog pasirinkite kitus namų akcentus, kuriuos dievinate ir kurie teiks jums džiaugsmo ne vienerius metus.

Nuotraukos ant sienų neturėtų būti paskutinė dėlionės dalis dekoruojant savo namus. Tiesą sakant, svarbu, kad jos nebūtų paskutinis akcentas. Manau, kad menas namuose yra toks svarbus, kad turėtų tapti interjero dizaino dalimi. Tinkamai naudojamos nuotraukos gali tapti puikiu pagrindu planuojant visą likusią erdvę. Kviečiu pasinaudoti šiaip patarimais kaip tinkamai pasirinkti ir apipavidalinti nuotraukas, kad jūsų interjerai atrodytų lyg sukurti profesionalo.