Profesionalus modelis. Hm…
Eilinė graži mergaitė, ar rimta specialybė?

Modelio man dažnai prireikia fotografuojant dizainerių kolekcijas. Taip pat rūbų katalogus. Produktų reklamas.

Man teko džiaugsmas (ir kartais liūdesys) fotografuoti visiškai skirtingo stiliaus bei biudžeto fotosesijas. Fotografijoje dirbu virš 20 metų, su mados fotografija virš 10 metų.
Tai su modeliais teko dirbti ne kartą ir ne du.

Tai va, noriu su jumis pasidalinti ką apie šią specialybę per tuos metus sužinojau.

Gerai, įsivaizduokime penkias identiškos išvaizdos merginas. Su viena dirbant, rezultatai iš karto keliauja į šiukšlyną, su kita – tiesiai į žurnalo viršelį.

Ar modelio darbas yra kažkas daugiau nei apsirengti, atsistoti, nusišypsoti ir stengtis atrodyti gražiai? Taip!

  1. Nepozuoja ir nemėgstanta fotografuotis.
    Dažnai užsakovo sesė, dukra, mama. Žodžiu tie žmonės, kurie nėra dalyvavę profesionalioje fotosesijoje, niekuomet neplanavo dalyvauti fotosesijose. Ir, jei tik galėtų, šioje fotosesijoje irgi nedalyvautų. Pozuoti nemoka ir nenori išmokti.
  2. Nepozuoja, bet mėgsta fotografuotis.
    Dažnai būna draugė, pažystama, mergina iš facebooko grupių, iki šiol dalyvavusi keliose meninėse fotosesijose. Neturi patirties demonstruoti rūbų, žino kelias pozas, kurios puikiai tinka asmeninei fotosesijai. Nuoširdžiai nesupranta kuo skiriasi asmeninė fotosesija nuo rūbų ar produktų demonstravimo.
  3. Pradedantys modeliai. Turi pradinius pozavimo pagrindus, bet mažai patirties. Dažnai užtrunka ilgiau, kol pavyksta tinkamai pateikti rūbą ar produktą. Jei fotografas profesionalus, rezultatai gali gautis neblogi.
  4. Profesionalūs modeliai. Dažnai priklauso modelių agentūroms, nors būna ir dirbančių nepriklausomai. Turi žinių, kaip pozuoti su skirtingų siluetų rūbais. Turi patirties kaip dirbti su fotografais, tiksliai vykdo instrukcijas, greitai persirengia. Atvyksta į fotosesiją pasiruošusios. Gali jums patarti dėl tinkamos fotosesijos eigos, jei fotografas nėra profesionalus.
  5. Supermodeliai. Manau terminas pasako viską. Tai modeliai, kurie atrodo, pozuoja ir visa kita daro SUPER. Su supermodeliais man teko dirbti tik kelis kartus. Ir apie kiekvieną iš šių fotosesijų aš turbūt dar ilgai pasakosiu nuostabias legendas.