Modelis. Eilinė graži mergaitė, ar rimta specialybė?

Profesionalus modelis. Hm…
Eilinė graži mergaitė, ar rimta specialybė?

Modelio man dažnai prireikia fotografuojant dizainerių kolekcijas. Taip pat rūbų katalogus. Produktų reklamas.

Man teko džiaugsmas (ir kartais liūdesys) fotografuoti visiškai skirtingo stiliaus bei biudžeto fotosesijas. Fotografijoje dirbu virš 20 metų, su mados fotografija virš 10 metų.
Tai su modeliais teko dirbti ne kartą ir ne du.

Tai va, noriu su jumis pasidalinti ką apie šią specialybę per tuos metus sužinojau.


Gerai, įsivaizduokime penkias identiškos išvaizdos merginas. Su viena dirbant, rezultatai iš karto keliauja į šiukšlyną, su kita – tiesiai į žurnalo viršelį. Kokius modelius katalogų fotosesijų užsakovai kviečiasi į savo fotosesijas?

Ar modelio darbas yra kažkas daugiau nei apsirengti, atsistoti, nusišypsoti ir stengtis atrodyti gražiai? Taip!

1. Nepozuoja ir nemėgsta fotografuotis

Dažnai ji yra užsakovo sesė, dukra, mama. Žodžiu, tai žmogus, kuris nėra dalyvavęs profesionalioje fotosesijoje, niekuomet neplanavo dalyvauti fotosesijose. Ir, jei tik galėtų, šioje fotosesijoje irgi nedalyvautų. Pozuoti nemoka ir nenori išmokti. Fotografuojant jaučia diskomfortą, rezultatai gaunasi itin prasti.


2. Nepozuoja, bet mėgsta fotografuotis

Dažnai ji būna draugė, pažystama, mergina iš facebooko grupių, iki šiol dalyvavusi keliose meninėse fotosesijose. Neturi patirties demonstruoti rūbų, žino kelias pozas, kurios puikiai tinka asmeninei fotosesijai. Nuoširdžiai nesupranta kuo skiriasi asmeninė fotosesija nuo rūbų ar produktų demonstravimo. Su tokiais modeliais efektyviai dirbti dažnai yra sunku, nes nesupranta fotosesijos specifikos.


3. Pradedantys modeliai

Turi pradinius pozavimo pagrindus, bet mažai patirties. Dažnai užtrunka ilgiau, kol pavyksta tinkamai pateikti rūbą ar produktą. Jei fotografas profesionalus, rezultatai gali gautis neblogi.


4. Profesionalūs modeliai

Dažnai priklauso modelių agentūroms, nors būna ir dirbančių nepriklausomai. Turi žinių, kaip pozuoti su skirtingų siluetų rūbais. Turi patirties kaip dirbti su fotografais, tiksliai vykdo instrukcijas, greitai persirengia. Atvyksta į fotosesiją pasiruošusios. Gali jums patarti dėl tinkamos fotosesijos eigos, jei fotografas nėra profesionalus.


5. Supermodeliai

Manau terminas pasako viską. Tai modeliai, kurie atrodo, pozuoja ir visa kita daro SUPER. Fotosesijoje sutaupo fotografui laiko, o klientui pinigų. Su supermodeliais man teko dirbti tik kelis kartus. Ir apie kiekvieną iš šių fotosesijų aš turbūt ilgai pasakosiu legendas.