Kas yra profesinis, verslo bei darbuotojo portretas ir kaip jam pasiruošti?

Esate pasitikintis, profesionalus verslo žmogus? Tuomet kodėl savo internetinėje svetainėje vis dar laikote prastos kokybės dešimties metų senumo nuotrauką? Jei jums rūpi jūsų klientai bei reputacija, tuomet turėtumėte pasvarstyti apie profesionalų portretą. Tai gerokai mažiau skausminga nei galite įsivaizduoti.

Kas yra verslo portretas ir kam jis man reikalingas?

Verslo portretas dažniausiai būna nuotrauka, kurioje matosi žmogaus galva ir pečiai. Rečiau nuotrauka iki liemens ar net pilnas ūgis. Verslo portretą galite naudoti savo internetinėje svetainėje, bloge, vizitinėje kortelėje, reklamoje, kai norite suteikti „veidą” savo paslaugoms, socialinių svetainių profilio nuotraukose, spaudoje, firmos lankstinukuose. Taip pat verslo portretus galite naudoti gyvenimo aprašymuose (CV), kai ieškote darbo.

Ar verslo portretai būtinai turi būti fotografuojami profesionalių fotografų?

Fotografai paprastai dirba pakankamai siaurose fotografijos srityse, todėl prieš pasirinkdami fotografą pasidomėkite jo darbo sritimi. Nesvarbu kokios nuostabios fotografo vestuvinės ar vaikų fotografijos, tai nereiškia kad jis nusimano apie verslo portretų reikalavimus. Kita vertus kartais pradedantis fotografas gali jus nustebinti. Taip pat svarbu apsispręsti ar norite fotografuotis lauke, ar fotostudijoje.

Kaip pasirinkti tinkamą stilių ir aplinką?

Viskas priklauso nuo to ką norėtumėte kad nuotrauka apie jus sakytų. Paklauskite savęs kokios nuotaikos norėtumėte:

*Rimtos ar su šypsena?

*Griežtos ar draugiškos

*Charakteringa ar švelni šviesa

Taip pat jūsų asmenybei ar verslo sričiai gali tikti viena ar kita aplinka, fonas

*Jei esate įmonės vadovas, galbūt norėtumėte nusifotografuoti savo įspūdingame ofise.

*Jei esate meninė siela, galbūt norėtumėte rinktis natūralų apšvietimą gamtoje, pvz parką.

*Jei linkstate prie tradicinio apšvietimo ir fono, tuomet geriausia fotografuotis fotostudijoje.

Kokius rūbus dėvėti?

Ši nuotrauka bus naudojama pristatyti jus ir jūsų verslą, todėl rūbai turėtų būti tinkami šiaip įvaizdžiui. Rekomenduojame rinktis klasikinius profesionalius verslo rūbus, tuomet galėsite šias nuotraukas naudoti daugelį metų.

*Vyrams rekomenduojame dėvėti kostiuminį ar neformalų švarką, kokybiškus marškinius.

*Moterims siūlytume marškinius, palaidinę arba įliemenuotą švarką.

*Dėvėkite ilgas rankoves. Trumpos rankovės neatrodo taip patraukliai kaip ilgos.

Taip pat rekomenduojame dėvėti patogius, jums tinkančius rūbus, nes kitaip nuotraukose galite atrodyti susikraustę ir nenatūralūs. Atkreipkite dėmesį į lengvai besilamdančius rūbus – juk nenorite atrodyti apsileidę ir neprofesionalūs.

Kokios spalvos tinka/netinka nuotraukoms?

*Rekomenduojame rinktis vienspalvius, ramių tonų rūbus (žalius, mėlynus, rudus ir pan.)

*Venkite baltos ir kūno spalvos rūbų (smėlio, įdegusios odos, labai šviesios persikinės, šviesiai rausvos, šviesiai pilkos).

*Venkite rūbų su raštu ar aksesuarais, kurie nukreipia dėmesį nuo jūsų veido. Ryški raudona, geltona ar oranžinė taip pat netinka.

Ar rinktis papuošalus?

Papuošalai gali būti puiki detalė jūsų rūbui, bet rinkitės mažus, neryškius, dėmesio nuo veido neatitraukiančius aksesuarus. Mažiau yra daugiau. Kaklo papuošalai turėtų būti trumpesni ir atkartoti palaidinės apykaklės formą.

Kokį makiažą pasirinkti?

*Makiažas turėtų būti toks kokį rinktumėtės maloniai vakarienei- puikiai atliktas, bet nepersistengta.

*Venkite blizgių makiažo priemonių, jokių blizgučių ant veido, akių vokų ar lūpų.

*Jei įprastai nenaudojate makiažo, nuotraukoms būtinai naudokite bent jau skystą makiažo pagrindą. Tai padės išlyginti jūsų veido spalvą ir atrodyti gaiviai. Veidas be makiažo nuotraukose atrodo senesnis ir labiau pavargęs.

*Į fotosesiją atsineškite sausos matinės pudros, kurią rekomenduojame naudoti prieš pat fotosesiją, kad veidas neblizgėtų. Jei fotografuojantis jaudinatės, prakaituojate, pudrą reikėtų naudoti kas 10-30 minučių.

Kokį foną pasirinkti verslo portretui?

Svarbiausia nuotraukose pasirinkti tinkamą foną. Jis negali būti per daug margas ar ryškus. Fonas turėtų tikti prie jūsų aprangos ir rūbų spalvos.

*Vienspalviai ar neutralių spalvų tekstūriniai fonai yra amžina klasika.

*Ryškios spalvos paprastai jaunina, padeda sukurti ryškius, akiai patrauklius portretus, bet visuomet rekomenduojame dėl viso pikto nusifotografuoti ir prie neutralaus fono, jei kartais idėja nesuveiktų.

Jei fotografuojatės ne fotostudijoje, fotografas turėtų parekomenduoti kokį foną naudoti, kad nuotraukoje jis neatitrauktų dėmesio nuo jūsų veido.

Kiek skirtingų pozų/stilių rekomenduotumėte?

Rekomenduojame 2-3 skirtingi stiliai. Turėti pasirinkimą visuomet yra gerai. Nuotraukas internetinėje erdvėje rekomenduotina atnaujinti maždaug kas pusmetį, todėl pasirūpinę keliais rūbų variantais ateityje sutaupysite tiek laiko, tiek pinigų.

Kita vertus, netgi nekeičiant rūbų ar fono, tiesiog pakeitus fotografavimo kampą, pozą ar veido išraišką, galima sukurti pakankamą stilių įvairovę.

Nesu fotogeniškas. Ką daryti?

Nepanikuokite, tam turime retušavimą. Įprastai pasirinkta nuotrauka yra bent minimaliai retušuojama- pašalinami spuogai, randukai, juodi paakiai, sušvelninamos veido raukšlės, pabalinami dantys, pašalinami rūbų trūkumai, pasišiaušę plaukai.

Prieš pasirinkdami fotografą visuomet pasidomėkite jo retušavimo stiliumi, nes verslo portretai niekuomet neatrodys profesionaliai, jei retušavimas bus akivaizdus. Čia vėlgi galioja taisyklė- mažiau yra daugiau.