Kaip pasiruošti asmeninei fotosesijai?

Ruošiantis asmeninei fotosesijai, rekomenduojame atkreipti dėmesį į penkias sritis, kuriose truputis pastangų gali iš esmės pagerinti jūsų fotosesijos nuotraukas. Pamirškite pasiruošti ir netgi nuostabiausiose nuotraukose šios detalės gali atitraukti dėmesį nuo jūsų grožio. Penkios sritys yra šios: veidas, plaukai, rankos, oda ir rūbai. Plačiau kaip pasirūpinti kiekviena iš jų.


1 savaitė prieš fotosesiją

Jei planuojate atsinešti savo rūbus, iš karto susidarykite detalų sąrašą visų stilių ir spalvų, kuriuos planuojate naudoti per fotosesiją. Įrašykite taip pat ir batelius bei aksesuarus. Pagalvokite ar jūsų turimi rūbai jums dar nenusibodo – gal vertėtų kažką pasiskolinti iš draugių, o gal vertėtų netgi kažką įsigyti parduotuvėje. Savaitės laiko puikiai užteks, jei prie savo nuostabios suknelės niekaip nepavyks rasti tinkamų batelių, turėsite pakankamai laiko juos pasiskolinti ar rasti parduotuvėje.

Suskirstykite rūbus komplektais, prie jų priderindamos batus ir aksesuarus. Apsirenkite ir įvertinkite ar rūbai dera tarpusavyje, ar aksesuarai tinkamai parinkti, ar atrodote būtent taip, kaip įsivaizduojate save nuotraukose. Visuomet rekomenduojame pasidaryti kelias asmenukes, pasižiūrėkite ar jūsų stilius nuotraukose atrodo taip pat įspūdingai kaip veidrodyje. Atminkite, kad netinkamai parinkti rūbai ir aksesuarai gali sugadinti jūsų fotosesiją.

Pagalvokite apie įvairias detales, mėgstamus daiktus, įvairius jūsų hobius bei pomėgius atspindinčius aksesuarus! Pagalvokite ką galėtumėte panaudoti fotografuojantis ar priderinti prie kostiumo stiliaus. Įvairūs daiktai nuotraukas padaro įdomesnes ir tuo pačiu jūs labiau atsipalaiduosite.


3 dienos prieš fotosesiją

Depiliuokite ar kitaip pašalinkite plaukus nuo kojų ir pažaistų prieš 3 dienas iki fotosesijos. Jei dėvėsite maudymosi kostiumėlį ar seksualius apatinius, pasirūpinkite ir bikini sritimi. Tai taip pat tai puikus laikas pasirūpinti veido plaukuotumu (jei reikia). Nedepiliuokite ar neraukite plaukų jei likę mažiau nei trys dienos, kad odos suerzinimas pilnai išnyktų.

Įvertinkite savo plaukus! Jei senokai lankėtės kirpykloje, dabar yra laikas. Tik perspėkite, kad kirpėjas atidėtų eksperimentus kitam kartui. Jei plaukai sausi, palepinkite juos kokybiška drėkinančia plaukų kauke. Jei plaukus paprastai dažote, nepamirškite atšviežinti spalvą bei sutvarkyti plaukų šaknis.

Jei šaknys ataugę ne daugiau nei 2 cm ir neturite laiko ar pamiršote sutvarkyti plaukų šaknis, mes tai galime sutvarkyti fotošopu. Tai nėra priežastis neiti fotografuotis ar visos fotosesijos metu slėptis po skrybėlaite!

Atkreipkite dėmesį: dabar NĖRA tinkamas laikas išbandyti naują plaukų spalvą, stilių ar grožio procedūrą. Jei spalva gausis ne tokia, kokią planavote ar nuo naujo odos losjono prasidės alergija, jūs tikrai neatrodysite puikiai. Jeigu norite, kad jūsų veido oda būtų tamsesnė, neeksperimentuokite su savaiminio įdegio kremu, nes taip galite tik viską sugadinti. Geriau tai pasakykite mūsų fotografei ir ji odą patamsinti galės fotošopu. Atminkite, kad patamsinti odą profesionaliam retušuotojui nėra sudėtinga. Daug sudėtingiau panaikinti geltonas savaiminio įdegio kremo dėmes.


2 dienos prieš fotosesiją

Dar kartą susisiekite su fotografe ir patvirtinkite kad atvyksite laiku ir pasiruošę. Jei kilo klausimų dėl fotosesijos, dabar yra puikus laikas viską išsiaiškinti. Pasirūpinkite savo nagais. Geriausia trumpi ir neutralūs – bespalvis lakas ar prancūziškas manikiūras yra pageidautinas stilius. Nepamirškite ir kojų nagų!

Gerkite daug vandens, venkite sūraus maisto bei alkoholio, kad fotosesijos dieną išvengtumėte patinusių paakių ar išsipūtusio pilvo.


Diena prieš fotosesiją

LABAI SVARBU – gerai išsimiegokite prieš fotosesiją. Tikrai niekam tikusi idėja sudalyvauti triukšmingame vakarėlyje ar praleisti pusę nakties prie stalo, ruošiantis egzaminui ar rašant ataskaitą bosui. Patinę ar pajuodę paakiai ir raudonos akys TIKRAI sugadins jūsų fotosesiją. Miegokite mažiausiai po aštuonias valandas kiekvieną naktį tris naktis prieš fotosesiją ir venkite alkoholio.


Fotosesijos diena

Įsitikinkite, kad pasiruošėte! Taisyklė Nr.1: atvykite laiku. Įsitikinkite, kad tiksliai žinote kur vykstate, turėkite kontaktinį telefoną ir išeikite iš namų anksčiau.

Gerkite daug vandens. Pasiimkite lengvų užkandžių. Venkite dantis dažančio maisto, gėrimų bei šokolado. Tiesa, laisvai galite atnešti šokolado fotografei ir stilistėms. 🙂

Dėvėkite laisvus rūbus, tokius, kurie nepaliktų linijų ant odos. Nedėvėkite kojinių. Išplaukite ir išdžiovinkite plaukus prieš fotosesiją. Jei fotosesijoje dalyvauja plaukų stilistas, nenaudokite jokių plaukų formavimo priemonių. Palikite plaukus palaidus, nesukelkite jų į viršų.

Naudokite skaidrų bekvapį dezodorantą, kuris netepa rūbų.

Nedėvėkite papuošalų. Jei fotosesijoje dalyvauja vizažistas, atvykite be makiažo.

Atsineškite visas idėjas iš žurnalų bei interneto kurias norėtumėte išbandyti.

Atsipalaiduokite! Jei fotografuojatės pas mus, tai nebus sunku.

Ką atsinešti į fotosesiją?

Didelis lagaminas savų, skolintų ar tik vakar pirktų rūbų;

Krepšys su bateliais: neutralių spalvų bateliai, aukštakulniai ir žemi, juodi bateliai būtinai;

Juodos, baltos ir kūno spalvos kelnaitės;

Įvairių spalvų liemenėlės (juoda, balta, kūno spalvos ir be petnešėlių).


PRAKTIKA

Svarbiausias dalykas, ką turite padaryti prieš fotosesiją, tai pasipraktikuoti.

Netgi supermodeliai praleidžia šiek tiek laiko prieš veidrodį mokydamiesi veido išraiškų ir pozavimo. Labai svarbu žinoti kaip jaučiasi jūsų veidas, kai jūs nuoširdžiai šypsotės, ar juokiatės, ar pykstate, ar susiraukiate, nes fotosesijos metu savęs veidrodyje nematysite.

Praktikuokitės veido išraiškas priešais veidrodį: išmokite šypsotis be dantenų, spindinčiom, neprimerktom akim, išmokite atrodyti piktai, nesuraukdamos kaktos, išmokite atrodyti liūdnai, nenuleisdama galvos.

Praktikuokitės pozuoti priešais veidrodį ne tik veidu, bet ir visu kūnu. Geriausia tai daryti su prie kūno prigludusia apranga, nes tada geriau pamatysite kaip atrodo jūsų kūnas sėdint ar pasilenkus į priekį bei kaip patraukliai pozuoti su rankomis.


Jei fotografuojatės pas mus, fotografė visada pasakys ir patars kaip pozuoti, kad jūs atrodytumėte geriausiai, tačiau taip elgiasi toli gražu ne visi fotografai. Yra fotografų, kurie visą pozavimo darbą palieka jums, yra fotografų, kurie metai iš metų fotografuoja tomis pačiomis pozomis, ir būtinai į vieną iš jų pasistengs įsprausti ir jus.

Visiškai nesvarbu su kokio tipo fotografu susidursite jūs, bet jausitės gerokai tvirčiau bei galėsite tikėtis geresnių rezultatų, jei išmoksite kelias paprastas, jums tinkančias pozas. Idėjų visada galite pasisemti iš naujausių žurnalų. Ypač atkreipkite dėmesį kaip modeliai pozuoja priklausomai nuo drabužių stiliaus ir kaip laiko rankas.