Detalus pasiruošimų fotosesijai sąrašas

Puikiai žinau kaip sunku būna pasiruošti fotosesijai, ypač jei tai tenka daryti pirmą kartą gyvenime. Fotografijos srityje dirbu jau virš 10 metų, dažnai tenka bendrauti su prieš fotosesiją nerimaujančiais klientais ir dalinti patarimus į ką reikėtų atkreipti dėmesį, kad fotosesija praeitų kuo sklandžiau. Juk fotosesijos nėra pigus malonumas, ypač jei fotografas nėra pradedantis studentas. Taigi, pabandžiau surinkti įvairių praktinių patarimų kaip pasiruošti fotosesijai ir sudėjau juos į šią trumpą paruoštukę.

BENDRIEJI PASIRUOŠIMAI MOTERIMS IR VYRAMS

Plaukai

Jei planuojate prieš fotosesiją išbandyti naują šukuoseną, išmėginkite tai bent dvi savaites prieš fotosesiją, jei kartais nepavyktų. Juk niekad negali žinoti. Vyrams, būtų gerai apsikirpti pora dienų prieš fotosesija.


Plaukų aksesuarai

Jei fotografuositės lauke ir pasitaikys vėjuota diena, būkite pasiruošusi susirišti plaukus į patrauklų kuodą ar „arklio uodegą”. Pasiimkite su savimi plaukų segtukus, plaukų gumytę ir kitus mėgstamus aksesuarus.


Akiniai

Jei žmonės jūsų neatpažįsta be akinių, būtinai juos dėvėkite fotosesijos metu. Tik atkreipkite dėmesį, kad atspindžiai akinių stikluose gali užgožti jūsų akis nuotraukose. Jei tenka dažnai fotografuotis, būtų idealu, jei įsigytumėte akinių rėmelius be stiklų, kad išvengtumėte problemų su atspindžiais. Tai nekainuoja tiek daug, kiek gali pasirodyti.


Paraudusios akys

Jūsų geriausias draugas bus balinantys akių lašiukai. Neprisigerti alkoholio prieš fotosesiją irgi padeda (negalvokite, kad juokauju, teko fotografuoti begale pagirių kamuojamų klientų).


Lūpos

Jūs turbūt liesite, laižysite ar netyčia nusivalysite lūpas, todėl fotosesijos metu turėkite su savimi lūpų dažus ar lūpų blizgesį. Kelias dienas prieš fotosesiją nuolat naudokite lūpų balzamą, arba nuolat lūpas patepkite medumi (mūsų fotostudijos vizažistės Monikos Rentelės patarimas), tai padės suminkštinti lūpas, kad fotosesijos metu jos atrodytų puikiai.


Dantys

Jei norite baltų dantų, pradėkite balinimo procedūras maždaug dvi savaites iki fotosesijos.


Spuogai

Pradėkite naudoti specialias odos valymo priemones bent savaitė prieš fotosesiją, kad sumažintumėte spuogus. Taip pat, fotosesijos metu pasistenkite netepti storo pudros sluoksnio, kad paslėptumėte išbėrimą- gerokai lengviau spuogus panaikinti Fotošopu, nei išvalyti tai, ką padarėte su netinkamu makiažu.


Makiažas

Subtilus ar dramatiškas, makiažas per fotosesiją gali padėti išryškinti jūsų veido bruožus. Bet įsitikinkite, kad žinote ką darote, nes retušuojant nuotraukas gali būti sunku pakeisti netinkamai parinktą pudros spalvą ar oranžinius dryžius nuo nekokybiškos kosmetikos. Geriausiai makiažą patikėti profesionalams.


Veido plaukai

Vyrai, švariai nusiskuskite su naujais peiliukais, skutimosi putomis ir drėkinančiu losjonu po skutimosi, kad išvengtumėte paraudimo. Pasikirpkite barzdą, ūsus, žandenas, ypač jei jūsų plaukai šiurkštūs ir išsitaršę. Damos, netgi jei jūsų veido plaukeliai ir labai šviesūs (dažniausiai ant viršutinės lūpos, smakro ir prie ausų), nepamirškite jų pašalinti vašku prieš fotosesiją. Patikėkite, netgi beveik nematomi plaukeliai gali būti labai pastebimi nuotraukose.


Drėkinimas

Sausa oda gali pakenkti jūsų fotosesijai. Pradėkite naktinį odos drėkinimą savaitė prieš fotosesiją. Kai išeinate iš dušo, nusausinkite odą, kol ji lieka truputi drėgna ir užtepkite drėkinančios priemonės. Atkreipkite dėmesį į rankas, pečius, kaklą, veidą, rankas ir bet kur kitur, kur gali matytis nuotraukose. Taip pat kojos, jei fotosesijos metu planuojate dėvėti trumpą sijoną, ar šortus. Atkreipkite dėmesį, ar veidui naudojate specialiai veidus skirtas drėkinimo priemones. Vyrams tai taip pat labai aktualus patarimas, ypač atkreipkite dėmesį į savo odą aplink veidą ir rankas.


Nagai

Naujas lako sluoksnis yra svarbu fotosesijoje. Pasirinkite neutralią spalvą, kuri neatitrauks dėmesio, venkite nagų stiliaus, kuris gali nederėti su jūsų rūbu. Įsitikinkite, kad nagai neturi jokių trūkumų fotosesijos rytą ir pasistenkite nesugadinti manikiūro besiruošdama (tai dažnai pasitaiko su mokyklinio amžiaus merginomis, kurios, panašu, dievina pusiau nusilupusio nagų lako madą). Jūsų fotosesija yra puiki priežastis apsilankyti pas savo manikiūro specialistę. Bet jei į saloną užsukti neturite galimybės, tiesiog įsitikinkite, kad jūsų nagai yra švarūs, tvarkingi, įskaitant ir odeles. Vyrai, tai liečia ir jus.


Pilvo pūtimas

Damos, venkite sūraus ar labai riebaus maisto dvi-trys dienos prieš fotosesiją. Išsipūtęs pilvukas gali paveikti jūsų pasitikėjimą savimi ir gali būti sunku atsipalaiduoti prieš fotoaparatą.


Apatiniai

Išlindusios liemenėlės petnešėlės tikrai nepadeda jūsų stiliui atrodyti fantastiškai. Turėkite porą liemenėlių, kuriose galite reguliuoti petnešėlių vietą ir aukštį. Įsitikinkite, kad apatiniai ne per maži ir nesukuria papildomų klubų linijos netolygumų.


Įdegio linijos

Jei užsisakėte fotosesiją šeštadieniui, penktadienį tikrai pasistenkite neiti į paplūdimį. Jei planuojate įdegti prieš fotosesiją, tai verčiau padarykite bent jau savaitę prieš, kad netyčia nenudegtumėte. Taip pat atkreipkite dėmesį į rūbų, saulė akinių bei skrybėlių įdegio linijas.


Rūbų lyginimas

Jei lyginate rūbus, išlyginkite juos iš vakaro ir tuomet pakabinkite rūbus ant pakabų. Jei dėvite rūbus, kurie lengvai glamžosi, nedėvėkite jų automobilyje- tiesiog persirenkite lokacijoje.


Batai

Damos, tikrai nesuklysite fotosesijai pasirinkusios aukštakulnius. Džentelmenai, išvalykite batus! Kostiuminiai batai fotosesijai yra tinkamiausi, bet, kaip ir su dauguma dalykų, šią sunkią apsisprendimo naštą galite perleisti savo žmonai ar mamai.

SPECIFINIŲ FOTOSESIJŲ PASIRUOŠIMŲ REKOMENDACIJOS

Nėštukės

 • Patepkite pilvą drėkinančiu kremu! Tai svarbu!
 • Surinkite visas smulkmenas, kurias planuojate atsinešti- ultragarso nuotraukas, kaladėles su raidėmis, kuriose yra jūsų kūdikio vardas, kūdikio batelius, minkštus žaislus, gėles ir visa kita, ką matėte ar norėtumėte matyti nėštukių nuotraukose.
 • Aptemptos suknelės be petnešėlių puikiai tinka pabrėžti jūsų siluetą. Taip pat atsineškite savo įprastus džinsus, ne nėštukių. Marškiniai su sagomis taip pat puikiai tinka pilvuko demonstravimui.
 • Jei planuojate mažai pridengtas ar nuogas nuotraukas, liemenėlė ir apatiniai ant odos palieka žymes, taigi, prieš fotosesiją geriau dėvėkite laisvai priglundančius rūbus. Galite apsivilkti apatinius vėliau fotosesijoje, tai taip esate suplanavę.
 • Atvažiuokite su antrąja puse! Jis puikiai pasitarnaus kaip fotosesijos pagalbininkas ar aksesuaras ir padės fotografui sukurti gerokai didesnę nuotraukų įvairovę. Įsitikinkite, kad jūsų brangiausiasis dėvi prie jūsų rūbų derantį stilių, arba tiesiog tamsius, ilgų rankovių marškinius ar megztinį bei tamsias kelnes. Visas dėmesys, be abejo, bus skirtas jums, jūsų emocijoms, veido išraiškoms, asmenybei, džiugesiui ir ryšiui su jūsų mažyliu.

Naujagimiai ir kūdikiai

 • Turėkite priemonių nuvalyti šerpetotą odelę bei traiškanas.
 • Jei jūsų kūdikio odelė šerpetojasi, pasirūpinkite kokybišku, specialiai tam skirtu, kremu.
 • Apkirpkite tuos mažyčius rankų ir kojų nagučius.
 • Pasistenkite fotosesiją suplanuoti taip, kad ji prisiderintų prie kūdikio miego ir valgymo ritmo. Idealus laikas fotosesijai būtų tuomet, kai planuojate vaikelį migdyti. Jei kūdikis paprastai užmiega po maitinimo, palaukite fotosesijos, kad pamaitintumėte. Kūdikių fotografai palieka pakankamai laiko šiems dalykams, nes tokios detalės tikrai yra svarbios geroms nuotraukoms.
 • Papuoškite sauskelnes. Pasirūpinkite dekoratyviniais sauskelnių apdangalais ar papuošimais, tai tikrai padės nuotraukoms atrodyti geriau. Jei planuojate fotografuoti kūdikį be sauskelnių, įsitikinkite, kad turite neperšlampamą patiesalą, jei fotografas tokio neturėtų.
 • Nėra tokio dalyko kaip idealus rūbas kūdikiui. Joks rūbas ant naujagimio neatrodys gerai, jie visuomet atrodo paskendę audiniuose. Aksesuarai, kita vertus, yra puiku. Mažos skrybėlaitės ar kepurėlės, galvos raiščiai ir pan. Atsineškite ir sentimentus keliančius užtiesaliukus, galbūt tą, kurį močiutė numezgė kūdikiui arba užtiesaliuką iš jūsų pačios vaikystės. Jie puikiai tiks paguldyti mažylį.
 • Jei jūsų vaikelis negali be čiulptuko, būtinai jį atsineškite, jei jam labiau patinka buteliukas, įsimeskite ir jį, tai padės kūdikiui greičiau nurimti.

Maži vaikai

 • Švarūs, švarūs, švarūs – švarūs nagučiai, švarūs plaukučiai, švarūs ragučiai, nuvalykite akyčių traiškanas, nuvalykite kojytes (sandalai vaikui = juodos kojos!), nuvalykite nosytes, švariai išvalykite dantukus. Kuo švaresnis jūsų vaikas, tuo geriau jis atrodys nuotraukose.
 • Jei jūsų vaikas dar dėvi sauskelnes, paslėpkite jas po rūbais ar kombinezonuose.
 • Jei jūsų vaikas turi nustatytą dienos miego režimą, įsitikinkite, kad jis numigtų prieš fotosesiją.
 • Tai visiškai normalu ir pageidautina turėti priemonių fotosesijos metu, kad galėtumėte papirkti vaiką elgtis gerai. Būdami dėmesio centre, vaikai dažnai pradeda demonstruoti blogiausią savo elgesį. Taigi, saldainiai, užkandžiai, kiti skanumynai, kurie nedažo dantų, yra tinkamos ir privalomos priemonės, kad fotosesija vyktų sklandžiai.
 • Venkite spalvotų gėrimų ir spalvotų saldainių 24 val prieš fotosesiją. Neleiskite vaikui valgyti ar gerti nieko, kas galėtų nudažyti jo veidą, dantis ar burną.
 • Rūbai – mergaitėms, tikrai nesuklysitę pasirinkę mielą suknytę, sijonėlį, kombinezoną ir priderintas kepurytes ar galvos raiščius. Berniukams puikiai tiks džinsai, megztukai, marškiniai, marškinėliai. Taip pat kombinezonai, jei tai tinka vaiko amžiui ir asmenybei. Broliai ar sesės neprivalo derėti idealiai, užteks priderinti truputi. Niekuomet nesuklysite pasirinkę tamsius, ryškius, vienspalvius rūbus, kurie nukreips dėmesį į mielą vaiko veiduką ir veido išraiškas, ko nepasieksite pasirinkę triukšmingus, ryškius raštus. Jei negalite apsispręsti, rinkitės spalvas, kurios dera su vaiko akimis.

Šeimos

 • Tėčiai – Švariai nusiskuskite ar apkirpkite barzdą. Naudokite naujus peiliukus, skutimosi kremą ir losjoną po skutimosi, kad sumažintumėte išbėrimo ar raudonio tikimybę. Įsitikinkite, kad nagai yra švarūs ir pakirpti. Nusiplaukite rankas. Nusivalykite batus. Sudrėkinkite ir nuvalykite šerpetotą ar sausą odą. Kai plaunate veidą, įsitikinkite, kad nelikę traiškanų ar nešvarumų akyse. Rūbams pasirinkite džinsus ar tvarkingas, jums tinkančias kelnes, į kelnes sukištus marškinius, diržą. Arba galite vilkėti kasdienį stilių, į kelnes nesukišti marškinėliai, arba marškiniai trumpomis rankovėmis ir pan. Geriausia rinkitės tai, ką rekomenduoja vilkėti žmona. Vėlgi, jūs neprivalote idealiai derėti su likusia šeimos dalimi, tiesiog rinkitės rūbus panašaus stiliaus kaip kitų šeimos narių.
 • Mamos – Moterys žino ką dėvėti, bet jei trumpai, jei nesate super liekna, dėvėkite rūbus, kurie dengia viršutinę rankos dalį. Ilgos ir 3/4 rankovės puikiai atrodo nuotraukose. Jei dėvite papuošalus, verčiau rinkitės subtilius ir atkreipkite dėmesį į tokius, kurie gali pasisukti ar gali reikėtų pataisymų.
 • Vaikai- Tokie patys patarimai, kaip ir prieš tai, bet vėlgi, viskas derėti neprivalo, tiesiog susiderinkite su tėvų rūbų stiliumi. Jei tėtis renkasi marškinėlius, nerenkite vaikų puošniais marškiniais – manau tai skamba logiškai.

Paaugliai

 • Pagrindinis patarimas paaugliams yra pasirūpinti, kad įdegis būtų tolygus, nenudekite saulėje, pasirūpinkite nagų švara ar nauju lako sluoksniu, sudrėkinkite ir nuvalykite sausą odą.
 • Atsineškite įvairių rūbų – kažką kasdieniško, kažką stilingo, kažką madingo. Jei fotografuojatės išleistuvėms, merginoms puikiai tiks tos suknelės, kurios galėtų susukti vaikinams galvas, vaikinai atrodys įspūdingai dėvėdami formalius rūbus. Pasirinkite rūbus, kurie, jūsų nuomone, jums tinka labiausiai, bet nebijokite išmėginti ir kažko naujo, juk norite nustebinti draugus!
 • Pasiimkite įvairių aksesuarų. Muzikos instrumentus, sporto priemones, pvz kamuolius, riedlentes, odinę striukę, akinius nuo saulės ir pan. Kad ir kas tai bebūtų, apgalvokite savo stilių, kad jis tinkamai atspindėtų jūsų asmenybę.

Jei turite daugiau klausimų ar norėtumėte daugiau rekomendacijų- rašykite mums ir mes straipsnį papildysime.