Kaip fotosesijose susikurti kokybišką vizažisto portfolio?

Vienas iš būdų susikurti savo profesionalaus vizažisto vardą yra internete turėti gerą darbų pavyzdžių portfolio.

Leisk paklausti, ar tavo vizažisto darbų pavyzdžiuose yra stilizuotų fotosesijų? O ar turėtų būti?

Kas iš viso yra tos stilizuotos fotosesijos ir kaip jose sudalyvauti, kad tai būtų naudinga ne tik tavo kūrybiniam polėkiui, bet ir pritrauktų daugiau klienčių?


KAS YRA STILIZUOTA FOTOSESIJA?

Na, pavadinimas manau, pasako viską – tai yra fotosesija, kurioje fotografas dirba su stilistais, kad sukurtų puikius rezultatus.

Tiesa, kiekvienos fotosesijos konkrečios taisyklės priklauso nuo fotosesijos, bet paprastai į fotosesiją įeina aksesuarai, rūbai, stilius ir kitos detalės, kurios atitinka pasirinktą temą. Kai kurios fotosesijų temos yra klasikinės, kai kurios laukinės ar šokiruojančios – viskas priklauso nuo idėjos autoriaus (dažniausiai fotografo) ir komandos.

Stilizuotai fotosesijai būtinai reikia turėti bent jau vizažistą (matai, kaip tau pasisekė – tu nepakeičiama!) ir žmogų, kuris pasirūpins bendru fotosesijos stilizavimu (gali būti fotografas, stilistas, vizažistas).

Fotografas, savo nuožiūra, gali į komandą įtraukti ir kitus narius- plaukų stilistą, rūbų stilistus, dizainerius, aksesuarų gamintojus, filmuotojus, asistentus ir kt.


KODĖL TAU VERTA DALYVAUTI STILIZUOTOJE FOTOSESIJOJE?

Jei jau turi pakankamai makiažo meistrės patirties, tai greičiausiai jau dirbi aukšto lygio fotosesijose.

Ir spėk kas dar? Tau už tai moka.

Taip, dalyvavimas prabangiose fotosesijose gali būti viena iš tavo darbo dalių.

Beje, tai viena iš maloniausių šio darbo sričių, nes kai kurie fotosesijų stiliai tau gali suteikti galimybę eksperimentuoti ir atskleisti savo, kaip profesionalės, potencialą.

Geros fotografinio grimo meistrės dažnai yra graibstomos fotografų ir modelių, kviečiamos į žurnalų fotosesijas, apie jas rašomi interviu.


Bet galbūt, paklausi, argi tai negalioja pavyzdžiui, su nuotakomis dirbančioms meistrėms? Pas jas irgi eilės gali būti ilgos ir klienčių daug.

Bet skirtumas yra tas, kad fotosesijų vizažistės dažniau būna matomos, jų darbai dažniau šmėžuoja viešumoje. Ir, dirbant didelėse fotosesijose, su įvairių sričių profesionalų komanda, dažnai galutinis rezultatas būna gerokai įspūdingesnis.

O įspūdingas makiažo meistro portfolio dažnai atveria daugiau galimybių, padeda lengviau prieiti prie įdomių žmonių, sudalyvauti nuostabiuose projektuose, iš tiesų išnaudoti savo nuostabų kūrėjo potencialą.


O KAIP PRADEDANČIAM VIZAŽISTUI?

Bet, pradedančiam vizažistui, kuris vis dar bando susikurti savo portfolio, stilizuotos fotosesijos gali suteikti kitą labai didelį privalumą. Tai puikus būdas tapti matomai, išsiskirti iš gausaus vizažistų būrio.

Gražių nuotraukų kėlimas, kurios patraukia dėmesį socialiniuose tinkluose, yra vienas iš efektyviausių būdų pritraukti daugiau klienčių.

Bet ką daryti, jei samdyti fotografą tau per brangu, o į norimas fotografų fotosesijas tau patekti nepavyksta, nes neturi susikūrusi gero vizažistės portfolio?

Galiu pradžiuginti, šiuo metu, kaip niekad daug fotografų dirba su minimaliu biudžetu arba visai be biudžeto, tiesiog stengiasi įgyvendinti savo idėjas ir lygiai taip pat kuriasi savo portfolio, todėl atsiranda galimybė bendradarbiauti. Bendradarbiavimas yra tuomet, kai savo sričių atstovai susitaria dirbti nemokamai, mainais už vienas kito darbą, kad kiekvienas galėtų atskleisti savo galimybes ir pasipildyti portfolio nuotraukomis.

Taip, galbūt pradžioje tos fotosesijos nebus tokios įspūdingos, kaip norėtum. Bet Roma irgi nebuvo pastatyta per naktį. Jei dirbsi kryptingai, ir dalyvausi stilizuotose fotosesijose, tavo darbų pavyzdžiai greitai pasipildys puikiomis nuotraukomis. Ir, po truputi, tave pradės kviesti į vis didesnes ir įspūdingesnes fotosesijas, kuriose tu galėsi atskleisti savo kūrybingumą bei sugebėjimus.

Taip pat, pakilusi į aukštesnį lygį, gali bendradarbiauti su fotografais, kad sukurtumėte nuotraukas, kurias galima būtų pasiūlyti žurnalams- puiki reklama jums abiems. Tik prieš fotosesiją aptarkite konkrečias detales.

Taigi, net jei pinigų ir negausi, bendradarbiavimas vis tiek yra pakankamai gera idėja bei puiki reklama.


NA GERAI, ĮTIKINAI, KAIP MAN RASTI FOTOSESIJĄ BENDRADARBIAVIMUI?

Jei pažįsti kokį nors fotografą, tai yra geriausia paieškos pradžia.

Net jei jis ir neplanuoja jokių fotosesijų artimiausiu metu, vis tiek gali pažinoti kelis kitus fotografus, kurie pažįsta dar kelis fotografus… na idėja, manau, aiški. Kai tik žinia pasklis, kad ieškai fotografo bendradarbiauti, tai tik laiko klausimas, kada sulauksi gerų žinių, ypač jei aiškiai pasakysi, jog nori papildyti savo portfolio, o ne ieškai apmokamo darbo.

Jei nepažįsti fotografų, kita puiki platforma paieškai, kuria tikrai dažnai naudojasi vizažistės, yra įvairios FB grupės, kuriose fotografai bei modeliai organizuoja TFP fotosesijas (mainų pagrindu). Puiki tokia grupė kauniečiams yra Noriu fotografuotis Kaune, kurią tikrai labai rekomenduoju.

Taip pat, savo svetainėje ar anketoje gali paminėti, kad mielai bendradarbiausi, jei tik idėja bus tau įdomi. Tokiu būdu, fotografai, kurie ieško vizažistų bendradarbiauti, greičiau tave suras.


AR VISOS FOTOSESIJOS VERTOS MANO SUGAIŠTO LAIKO?

Ne visos stilizuotos fotosesijos yra vienodai naudingos.

Kad nešvaistytum savo laiko fotosesijoms, kurios prastai suplanuotos ir galų gale net neįvyks, pastebėk įspėjamuosius signalus, kai pirmą kartą susisieki su fotografu.

Jei fotografas nelabai įsivaizduoja galimas fotosesijos datas ar lokacijas, nesiima iniciatyvos ieškant modelių, gali būti, kad fotosesija neverta tavo dėmesio.

Taip pat atidžiai peržiūrėk jau esamas pasirinkto fotografo portfolio nuotraukas. Ar jis dirbęs su stilizuotomis fotosesijomis? Ar tau patinka rezultatai? Logiška, kad jei fotografo darbų pavyzdžiuose yra meniškos, juodai baltos nuotraukos, daug siluetų, prastas apšvietimas, kažin ar jis šiai vienai fotosesijai staiga pakeis savo fotografinį stilių ir sukurs tau nuostabias makiažo nuotraukas.

Nežiūrėk į norimus sukurti pavyzdžius. Žiūrėk kokias nuotraukas fotografas paprastai fotografuoja. Norai gali būti geri, bet idėjos įgyvendinimas priklauso nuo fotografo stiliaus.

Taigi, ar norėtum tokias nuotraukas matyti savo darbų pavyzdžiuose?

Nebijok paklausti fotografo tau aktualių detalių – apie laiką, vietą, modelius, fotosesijos idėją, retušuotų nuotraukų skaičių ir jei fotografas nežino ką atsakyti, paprašyk su tavim susisiekti kai jis šias detales sužinos.


AŠ NORIU ORGANIZUOTI SAVO STILIZUOTĄ FOTOSESIJĄ!

Pirmyn! Jei tavo portfolio yra konkretūs dalykai, kurių tau trūksta, geriausiai yra susiorganizuoti savo pačios stilizuotą fotosesiją.

Organizuojant svarbiausia- pasirink temą (pageidautina konkrečiau nei tiesiog „vintažas” ar „pasaka”) ir lokaciją prieš susisiekdama su kitais profesionalais. Fotosesijai tau būtinai reikės:

  • Fotografo
  • Modelio

Priklausomai nuo fotosesijos tematikos, taip pat gali reikėti:

  • Dekoracijų stilisto
  • Rūbų stilisto
  • Plaukų stilisto

Geriausias būdas sudominti tau reikalingus žmones yra skirti tam laiko ir sukurti vizualų fotosesijos aprašymą su nuotraukomis, kuriose atsiskleistų konkreti tavo fotosesijos idėja.

Tai gali būti konkrečios pozos, rūbų detalės, makiažai, plaukų stiliai, retušavimo stilistika ir pan. Taip pat žinok, jei organizuoji fotosesiją pati, esi atsakinga už idėją ir jos įgyvendinimą, komanda iš tavęs gali tikėtis, kad pasirūpinsi tiek lokacija, tiek rūbų detalėmis.

Kai turėsi bendrą fotosesijos koncepciją, parodyk tai kitiems komandos nariams, kad visi žinotų ko iš jų tikiesi.


Prieš fotosesiją suplanuok dienos grafiką ir sudaryk sąrašą visų detalių, kurias tau reikia pasiimti su savimi (rūbai, aksesuarai, apšvietimas ir pan).

Įsitikink, kad viską suderinai su kitais fotosesijos dalyviais ir visi žino, kad dirba mainų pagrindu. Niekam nepatinka kitą dieną sužinoti, kad fotografas ar modelis užsiprašė pinigų už savo paslaugas.


PO FOTOSESIJOS – KAS DABAR?

Po fotosesijos fotografas užtrunka kurį laiką, kol suretušuoja nuotraukas.

Nenustebk, kai kurie fotografai su mainų fotosesijomis gali užtrukti ilgiau, nes prioritetą skiria apmokamiems darbams.

Taip pat paklausk fotografo, ar galėsi pasirinkti geriausius savo makiažo kadrus, ar jis tau atsiųs tik savo atrinktas, visiems komandos dalyviams skirtas nuotraukas. Abu atvejai yra geri, tiesiog žinok ko tikėtis iš fotografo.

Kai jau gausi nuotraukas, atsirink geriausias, tas, kuriose esančiu makiažu tikrai didžiuojiesi, ir įkelk jas į savo portfolio.

Tai gali būti tavo asmeninė svetainė, facebookas ar bet kuri vieta socialiniuose tinkluose.

Nesvarbu kur tavo nuotraukos bus įkeltos, nepamiršk nurodyti kreditų visiems, su kuriais bendradarbiavai! Prie nuotraukos, sukurtos mainų pagrindu, paprastai nurodomas sąrašas visų prie rezultato prisidėjusių dalyvių. Kiti fotosesijos dalyviai turėtų pasielgti lygiai taip pat- įsitikink, kad ir tu sulaukei pripažinimo, jei tai yra įmanoma (kai kuriose svetainėse ar spaudoje nurodyti dalyvių pavardžių galimybės nėra).


Po to, kai tavo nuotraukos atsiranda internete, jas lengvai galima išsisaugoti iš naudoti nenurodant autoriaus, todėl kai kurie vizažistai ant nuotraukų deda savo ženklą. Bet tokia praktika dažniau pasitaiko tarp pradedančiųjų ir nėra labai profesionali. Vėliau gerbėjai tave atpažįsta iš tavo darbo stilistikos. O tai, tikiu, yra kiekvienos kūrėjos svajonė.