Ar tavo LinkedIn nuotraukos dirba tau?

  Štai keli patarimai kaip pasirinkti nuotraukas, kurios pristatys tave kaip savo srities profesionalą:

  1. Atrodyk prieinamas

  Visuomet protinga pasirinkti profesionalų verslo portretą, bet tai nereiškia, kad nuotrauka turi būti nuobodi. Parodyk savo charakterį, kad kiti matytų profesionalą, bet tuo pačiu asmenybę su kuria jie norėtų dirbti. Ir netgi neprivalai būti labai patrauklus. Vieno psichologinio tyrimo išvados sako, kad vidutiniški, įprasti veidai atrodo gerokai patikimesni.

  2. Prisimink, tai puslapis apie TAVE

  Įsitikink kad tu esi artimiausia, centrinė ir ryškiausia nuotraukos dalis. Jei renkiesi nuotrauką, kurioje matosi daug aplinkos, tai gali atitraukti dėmesį nuo tavęs. Portretai yra geriausias pasirinkimas. Pagrindinė LinkedIn nuotrauka yra pakankamai maža. Tegul visą kadrą užpildo galva ir pečiai, tuomet tie, kurie žiūri tavo profilį galės aiškiai matyti tavo pasitikinčią savimi ir draugišką veido išraišką.

  3. Jei tavo nuotrauka tokia sena, kad žmonės tavęs nebeatpažysta- ją laikas keisti.

  Galbūt ir atrodai fantastiškai su vešliais plaukais ar sena plaukų spalva, bet kai ateis laikas susitikti, potencialūs darbdaviai ar klientai gali tikėtis visiškai kito žmogaus.

  4. Įvaizdis yra viskas

  Rūbai yra svarbu. Nuspręsk ar norimas darbas reikalauja formalaus ar neformalaus stiliaus. Juk žinote seną patarlę- renkis darbui kurio nori, o ne tam kurį turi. Tai taikoma ir profesinių bei socialinių tinklapių anketoms. Visiems patinka žmonės, kurie atrodo sveikai ir tvarkingai, todėl prieš fotosesiją nepamiršk išsimiegoti, apsilankyti kirpykloje ar pasilepinti veido procedūromis.

  5. Venkite Facebook'iškų nuotraukų

  Išlaikyti tam tikrą profesionalumo lygį visose socialinės medios formose yra naudinga. Ypač jei turite aukšto lygio pareigas arba norite jas gauti. Todėl rekomenduojame atsispirti pagundai savo LinkedIn paskyroje publikuoti menines nuotraukas, komiksus, gyvenimo draugo, vaikų, augintinių nuotraukas.

  6. Jokių asmeninukių!

  Netgi jei nuotraukoje nepozuoji iškreiptom ančiuko lūpom, tai visuomet akivaizdu, kad fotografavaisi pats. Tai sukelia tris pagrindines problemas. Pirma, asmeninukės vis dar laikomos labai neprofesionaliu fotografijos būdu. Antra, asmeninukės paprastai yra prastesnės kokybės, nes šviesos, aplinkos ir atstumo kontrolė yra ribota. Ir trečia- tai tiesiog tingu. Tiesiog paduok kam nors telefoną kad tave nufotograuoti. Tai taip paprasta.

  7. Kas tinkama paauglėms...

  Taip, protingas retušavimo lygis yra puiku. Truputi pakoregavus spalvas, šviesumą, pašalinus spuogus išvaizda tikrai gali atrodyti sveikesnė ir patrauklesnė. Aštrūs šešėliai ant veido, kurie gali būti lengvai sušvelninami, taip pat gali išduoti ar net pridėti nepageidaujamo amžiaus. Subtilios nuotraukos korekcijos taip pat padeda nuotraukai atrodyti profesionalesnei. Bet labai svarbu nepersistengti su fotošopu, nes jei veidas atrodo nenatūraliai lygus, žmonėms tai kelia nepasitikėjimą.

  Šiais laikais turėti profesionalią LinedIn anketą yra taip pat svarbu, kaip anksčiau buvo svarbu turėti gerą gyvenimo aprašymą. Kaip anksčiau tiek daug agoniškų pastangų reikėdavo įdėti į tą paprastą popieriaus lapą ar kompiuterinę CV versiją, taip dabar turėtum skirti tiek pat dėmesio tam mažam LinkedIn nuotraukos kvadratėliui, kuris akimirksniu gali tiek daug papasakoti apie tave.

---------

Fotografė Rasaja

by cc

Šitas straipsnis yra licencijuotas pagal Creative Commons Attribution 4.0 tarptautinę licenciją. Prašau įdėti nuorodą http://www.centrofotostudija.lt