Centro Fotostudija
2020 liepa 19

Liepos 8 dieną, po dienos darbų, Kauno fotografai rinkosi į praktinį seminarą su fotografe Rasa Jarmaliene. Seminaro tema "MADOS FOTOGRAFIJA".

Dėkojame "No Name Studio" už kvietimą bei puikų organizavimą! Nuostabi fotostudijos erdvė šiam renginiui tikrai suteikė išskirtinumo.

Labai džiaugiamės, kad seminaras sulaukė tokio susidomėjimo bei šiltų fotografų atsiliepimų po renginio. Padiskutuoti apie madą susirinko ne tik pradedantys fotografai, bet ir ne vienus metus dirbantys bei spaudoje dažnai pasirodantys savo srities profesionalai. Kurie, seminaro praktinės fotosesijos dalyje irgi mielai prisidėjo savo bendravimo su modeliais patirtimi.

Seminarą vedė: Rasa Jarmalienė
Stilistė: Ernesta Jorudė
Vizažistė: Deimantė Rus
Modeliai Evelina Radzevičiūtė, Indrė Rekašiūtė

Taigi, kas vyko renginio dieną? Seminaro metu su fotografais aptarėme pačius įvairiausius mados fotografijos aspektus. Fotografė Rasa pasidalino savo asmenine patirtimi bei sunkumais, su kuriais kartais tenka susidurti pradedantiems fotografams. Taip pat davė kelis patarimus, nuo ko Kaune būtų galima pradėti fotografuoti madą, kaip ir kur ieškoti tinkamo modelio, bei kaip kurti stilių, dirbant be profesionalaus įvaizdžio stilisto.

Pasiruošimai vyko Centro fotostudijoje:

Seminaro akimirkos. Dėkojame fotografui Justinui Stonkui.

Nuotraukos Justinas Stonkus

Daugiau seminaro momentų:

Kas praleidote, lauksime kitą kartą! Dar kartą trumpai apie seminaro metu aptartas temas.

I dalis
 • Kas yra mados fotografija?
 • Kuo ji gali būti naudinga fotografui?
 • Kokia buvo Rasos fotografinė kelionė?

II dalis
 • Mados fotografijos rūšys
 • Fotosesijos pradinė idėja
 • Stilistų svarba. Kaip improvizuoti kai jų nėra?
 • Pagal ką atsirinkti mados fotosesijai tinkamą modelį?
 • Modelio pozos bei komunikavimas su modeliui. S ir Z formos pozos
 • Fono pasirinkimas, pozavimas aplinkoje
 • Techniniai mados fotografijos aspektai
 • Retušavimas ir mados fotografija

III dalis
 • Nuo ko pradėti kurti mados fotografo portfolio? Trumpasis ir ilgasis metodai
 • Kaip sudominti modelį savo idėja?
 • Kaip rasti vizažistų, stilistų, kurie norėtų bendradarbiauti?
 • Kiek realiai kainuoja ir kaip veikia nemokamos mainų fotosesijos?

IV dalis
 • Trumpas interviu su įvaizdžio stiliste Ernesta Jorude

V dalis
 • Praktinė fotosesija su dviem skirtingų tipažų modeliais. Įvaizdžio stilistė Ernesta bei makiažo meistrė Deimantė seminaro fotografams paruošė du įspūdingus mados įvaizdžius. Fotografams pozavo modeliai Evelina ir Indrė.


Rasos Jarmalienės nuotraukos

2020 liepa 05

Praktinis fotografijos seminaras su fotografe Rasa Jarmaliene. Seminaro tema "MADOS FOTOGRAFIJA".

Seminare taip pat dalyvaus mados bei socialinio įvaizdžio stilistė Ernesta Jorudė.

Seminarą organizuoja No Name Studio, Juozapaviciaus pr. 31 G, Kaunas.

"Mados fotografija laikoma viena iš labiausiai „glamūrinių“ fotografijos sričių. Gražūs modeliai, dizainerių rūbai, prabanga ir grožis. Vis dėlto, ar mados fotografijai privaloma samdyti profesionalų modelį ir ar tikrai reikia dizainerio rūbų? Kaip fotografuoti madą, nuo ko pradėti?

 • Seminare aptarsime kas yra mados fotografija ir kuo skiriasi nuo asmeninių ar portreto nuotraukų?
 • Stilistų svarba mados fotografijoje ir kaip improvizuoti, kai jų nėra?
 • Ar mados fotografijoje reikia idėjos?
 • Darbas su modeliu - kaip efektyviai komunikuoti? Kur ieškoti modelių? Kaip kurtis šito stiliaus portfolio.
 • Kokie pagrindiniai fotografiniai elementai padeda sukurti mados stiliaus nuotrauką?"

Planuojantys atvykti i seminarą, rezervuokite vietą facebooke bei sekite registracijos instrukcijas.
Susitiksime jau greitai!

2020 birželis 11

Bendras penkių kūrybingų merginų projektas! Nors projektas buvo kurtas žiemai, bet šiuo karštu oru manome yra tinkamesnis metas atgaivinti akis mūsų šalta fotosesija. Tiesa, Viktorija šią žieminę fotosesiją smarkiai užkaitino, gerai, kad popierinės eglutės neužsiliepsnojo.


____________

Įdomiausia kiekvienos fotosesijos dalis daugumai turbūt yra užkulisiai. Nors fotostudija projekto metu dar nebuvo įrengta, bet kūrybai bei gerai nuotaikai, kaip matote, tai nei kiek netrukdė. Idėją tobulino bei nuoširdžiai prie stiliaus prisidėjo kiekviena iš projekto dalyvių. Ypač džiaugėmės, kai prie fotosesijos paskutinę minutę prisijungė ir įvaizdžio stilistė Eglė Ceringė.

2020 birželis 06

Džiaugiamės, kad google.lt mūsų straipsnį rekomenduoja ieškantiems informacijos apie retušavimą! Vienu žingsneliu arčiau prie misijos įgyvendinimo edukuoti bei dalintis naudinga informacija su mūsų klientais.

  STRAIPSNIS. Kuos skiriasi koregavimas nuo retušavimo

   Terminai koregavimas ir retušavimas fotografijos pasaulyje naudojami dažnai, bet jie reiškia skirtingus dalykus. Kai kurie fotografai šiuos terminus naudoja kaip reiškiančius vieną ir tą patį, bet klientui toks terminų neapibrėžtumas gali pasirodyti painus. Fotografas turėtų paaiškinti kokios būtent fotokorekcijos planuojamos atlikti nuotraukoms.
   Šiame straipsnyje pamėginsime paaiškinti koks yra skirtumas tarp nuotraukos koregavimo ir nuotraukos retušavimo, kad žinotumėte kokius klausimu turėtumėte užduoti, kad gautumėte tai ko pageidaujate.

Skaityti daugiau

2020 birželis 03

Ar džiaugiatės, kad karantinas eina į pabaigą? Ką per tuos porą mėnesių įdomaus nuveikėte?

Mes buvome kaip niekad darbingi. Pagaliau atnaujinome bei papildėme fotostudijos internetinę svetainę.
Išsamiai peržiūrėjome ilgus metus kauptus įvairių fotografinių projektų archyvus, atradome krūvą gražių nuotraukų, iš kurių dalį sukėlėme į galerijas.
Taip pat, paieškoję, radome nemažai užkadrinų fotosesijų nuotraukų ir jomis papuošėme svetainę kaip iliustracijomis. Manome, kad kai kuriems tikrai bus įdomu žvilgtelti kaip kruoščiai dirba mūsų stilistai bei gimsta žurnalų nuotraukos.

Taip pat kruopščiai peržiūrėjome bei papildėme dažniausiai užduodamus klausimus, ypač kreipėme dėmesį į patarimus kaip pasiruošti fotosesijai bei ką rengtis.

Fotostudijos teikiamų paslaugų kategorijos bei apibūdinimai irgi pasikeitė, tikimės, kad mūsų klientams nuo šiol bus patogiau išsirinkti iš gausybės Centro fotostudijos fotosesijų variantų.

Taip pat galime pasidžiaugti suformulavę ilgai fotostudijoje gyvavusią, bet iki šiol neužrašytą Centro fotostudijos darbo misiją:

 • Teikti paslaugą, turinčią išliekamąją emocinę vertę individualiems fotostudijos klientams bei kurti pridėtinę vertę verslo klientams.
 • Sukurti kūrybingą atmosferą fotostudijos komandai, ugdyti talentus, siekiančius tobulėti į kliento poreikius orientuotose fotostudijos paslaugose.
 • Klientų bei visuomenės edukacija, šviečiamoji veikla, padėsianti būsimam klientui gauti kokybiškesnes paslaugas ir žinoti ką rinktis.

Karantino metu pagaliau atradome laiko pabaigti ir savo fotostudijos Kaune atnaujinimus, šiuo metu vyksta paskutiniai paruošiamieji darbai ir, pasibaigus karantinui, vėl pakviesime jus sugrįžti. Labai nekantraujame pasidalinti nuotraukomis iš naujausio fotostudijos įvaizdžio bei pasidžiaugti naujomis puikiomis dekoracijomis! Atsinaujinusios fotostudijos nuotraukos jau greitai!