Vizažisto portfolio kūrimas- dalyvavimas fotosesijose

Vienas iš būdų susikurti savo, kaip profesionalaus vizažisto, vardą yra susikurti gerą darbų pavyzdžių portfolio. Ar tavo portfolio yra stilizuotų fotosesijų? Ar turėtų būti? Kas iš viso yra tos stilizuotos fotosesijos ir kaip jose sudalyvauti?

Pagrindai:

Kas yra stilizuota fotosesija? Na, pavadinimas manau, pasako viską- tai yra fotosesija, kurioje fotografas dirba su stilistais, kad sukurtų puikius rezultatus. Tiesa, stilizuotos fotosesijos taisyklės priklauso nuo fotosesijos, bet paprastai į fotosesiją įeina aksesuarai, rūbai, stilius ir kitos detalės, kurios atitinka pasirinktą temą. Kai kurios fotosesijų temos yra klasikinės, kai kurios laukinės ar šokiruojančios- viskas priklauso nuo idėjos autoriaus (dažniausiai fotografo) ir komandos.

Stilizuotai fotosesijai būtinai reikia turėti bent jau plaukų stilistą ir vizažistą (matai, kaip tau pasisekė- tu nepakeičiama!). Fotografas savo nuožiūra gali į komandą įtraukti ir kitus narius- rūbų stilistus, dizainerius, aksesuarų gamintojus, filmuotojus, asistentus ir kt.

Kodėl tau verta dalyvauti stilizuotoje fotosesijoje?

Jei jau turi pakankamai patirties kaip makiažo specialistė, greičiausiai jau dirbti aukšto lygio fotosesijose ir spėk kas dar? Tau už tai moka! Taip, dalyvavimas prabangiose fotosesijose gali būti viena iš tavo darbo dalių. Beje, tai viena iš maloniausių šio darbo sričių, nes kai kurie fotosesijų stiliai tau gali suteikti galimybę eksperimentuoti ir atskleisti savo, kaip profesionalės, potencialą.

Bet pradedančiam vizažistui, kuris vis dar bando susikurti savo portfolio, stilizuotos fotosesijos gali suteikti kitą labai didelį privalumą. Daug fotografų dirba su minimaliu biudžetu arba visai be biudžeto, tiesiog stengiasi įgyvendinti savo idėjas ir lygiai taip pat kuriasi savo portfolio, todėl atsiranda galimybė bendradarbiauti. Bendradarbiavimas yra tuomet, kai savo sričių atstovai susitaria dirbti nemokamai, mainais už vienas kito darbą, kad kiekvienas galėtų atskleisti savo galimybes ir pasipildyti portfolio nuotraukomis.

Taip pat, pakilus į aukštesnį lygį, gali bendradarbiauti su fotografais, kad sukurti nuotraukas, kurias galima būtų pasiūlyti žurnalams- puiki reklama jums abiems. Tik prieš fotosesiją aptarkite konkrečias detales.

Taigi, net jei jūs pinigų ir negausite, bendradarbiavimas vis tiek yra pakankamai gera idėja.

Na gerai, įtikinai, kaip man rasti fotosesiją bendradarbiavimui?

Jei pažysti kokį nors fotografą, tai yra geriausia paieškos pradžia. Net jei jis ir neplanuoja jokių fotosesijų artimiausiu metu, vis tiek gali pažinoti kelis kitus fotografus, kurie pažysta dar kelis fotografus... na idėja, manau, aiški. Kai tik žinia pasklis, kad ieškai fotografo bendradarbiauti, tai tik laiko klausimas, kada sulauksi gerų žinių, ypač jei aiškiai pasakysi, jog nori papildyti savo portfolio, o ne ieškai apmokamo darbo.

Taip pat savo svetainėje ar anketoje gali paminėti, kad mielai bendradarbiausi, jei tik idėja bus tau įdomi. Tokiu būdu, fotografai, kurie ieško vizažistų bendradarbiauti, greičiau tave suras.

Ar visos fotosesijos vertos mano sugaišto laiko?

Ne visos stilizuotos fotosesijos yra vienodai naudingos. Kad nešvaistytum savo laiko fotosesijoms, kurios prastai suplanuotos ir galų gale net neįvyks, pastebėk įspėjamuosius signalus, kai pirmą kartą susisieki su fotografu. Jei fotografas nelabai įsivaizduoja galimas fotosesijos datas ar lokacijas, nesiima iniciatyvos ieškant modelių, gali būti, kad fotosesija neverta tavo dėmesio. Taip pat atidžiai peržiūrėk jau esamas pasirinkto fotografo portfolio nuotraukas. Ar jis dirbęs su stilizuotomis fotosesijomis? Ar tau patinka rezultatai? Ar norėtum tokias nuotraukas matyti savo darbų pavyzdžiuose? Nebijok paklausti fotografo tau aktualių detalių- apie laiką, vietą, modelius, fotosesijos idėją, retušuotų nuotraukų skaičių ir jei fotografas nežino ką atsakyti, paprašyk su tavim susiekti kai jis šias detales sužinos.

Aš noriu organizuoti savo stilizuotą fotosesiją!

Pirmyn! Jei tavo portfolio yra konkretūs dalykai, kurių tau trūksta, geriausiai yra susiorganizuoti savo pačios stilizuotą fotosesiją.

Organizuojant svarbiausia- pasirink temą (pageidautina konkrečiau nei tiesiog "vintažas" ar "pasaka") ir lokaciją prieš susisiekdama su kitais profesionalais. Fotosesijai tau būtinai reikės:

  • Fotografo
  • Modelio

Priklausomai nuo fotosesijos tematikos, taip pat gali reikėti:

  • Dekoracijų stilisto
  • Rūbų stilisto
  • Plaukų stilisto

Geriausias būdas sudominti tau reikalingus žmones yra skirti tam laiko ir sukurti vizualų fotosesijos aprašymą su nuotraukomis, kuriose atsiskleistų konkreti tavo fotosesijos idėja. Tai gali būti konkrečios pozos, rūbų detalės, makiažai, plaukų stiliai, retušavimo stilistika ir pan. Parodyk tai kitiems komandos nariams, kad visi žinotų ko iš jų tikiesi.

Prieš fotosesiją suplanuok dienos grafiką ir sudaryk sarašą visų detalių, kurias tau reikia pasiimti su savimi (rūbai, aksesuarai, apšvietimas ir pan). Įsitikink, kad viską suderinai su kitais fotosesijos dalyviais- niekam nepatinka kitą dieną sužinoti, kad fotografas ar modelis užsiprašė pinigų už savo paslaugas.

Po fotosesijos- kas dabar?

Po fotosesijos fotografas užtrunka kurį laiką, kol suretušuoja nuotraukas. Nenustebk, kai kurie fotografai su bendradarbiavimo fotosesijomis gali užtrukti ilgiau, nes prioritetą skiria apmokamiems darbams. Kai jau gausi nuotraukas, atsirink geriausias, tas, kuriose esančiu makiažu tikrai didžiuojiesi, ir įkelk jas į savo portfolio. Tai gali būti tavo asmeninė svetainė, facebookas ar kita virtuali vieta. Nesvarbu kur tavo nuotraukos bus įkeltos, nepamiršk nurodyti kreditų visiems, su kuriais bendradarbiavai! Kiti fotosesijos dalyviai turėtų pasielgti lygiai taip pat- įsitikink, kad ir tu sulaukei pripažinimo, jei tai yra įmanoma (kai kuriose svetainėse ar spaudoje nurodyti dalyvių pavardžių galimybės nėra). Taip pat rekomenduotina su modeliu pasirašyti bendradarbiavimo sutartį, netgi jei tai tik tavo draugė.

Po to, kai tavo nuotraukos atsiranda internete, jas lengvai galima išsisaugoti iš naudoti nenurodant autoriaus, todėl kai kurie vizažistai ant nuotraukų deda savo ženklą. Bet tokia praktika dažniau pasitaiko tarp pradedančiųjų. Vėliau gerbėjai tave atpažysta iš tavo darbo stilistikos. O tai, tikiu, yra kiekvienos meninės sielos svajonė.

---------

Fotografė Rasaja

by cc

Šitas straipsnis yra licencijuotas pagal Creative Commons Attribution 4.0 tarptautinę licenciją. Prašau įdėti nuorodą http://www.centrofotostudija.lt