Kaip atsipalaiduoti per fotosesiją

  Pozavimas nuotraukoms gali sukelti didelį stresą daugumai žmonių. Net mintis apie stovėjimą prieš fotoaparatą dažnai priverčia pasijausti nejaukiai. Fotosesijos metu ši būsena paprastai persiduoda nuotraukoms, ypač akį rėžia nenatūralios pozos ir dirbtinė šypsena. Bet nugalėti nejaukumą fotosesijos metu yra įmanoma. Toliau pateikiame kelis patarimus, kurie gali padėti nusiraminti ir paversti fotosesiją malonia patirtimi.

  1. Susipažink su aplinka kurioje fotografuosiesi. Jei įmanoma, apsilankyk fotostudijoje iš anksto, kad įsitikintum ar galėsi ten jaustis jaukiai. Jauki, saugi aplinka natūraliai padeda atsipalaiduoti per fotosesiją.

  2. Naudok detales, kurias galėtum laikyti rankose ar kažką su jomis veikti. Gali pasirinkti gitarą, gėlę, vėrinį, kad rankos neišduotų jaudulio ir įtampos. Atsigulk ar prisėsk, jei stovėdama jautiesi nejaukiai.

  3. Judėk, vaidink, improvizuok, kad nereikėtų galvoti apie fotosesiją. Pasirink veiklą, kuri atspindi tavo asmenybę. Pavyzdžiui, jei mėgsti šokti, gali į pozavimą įterpti kelis šokio žingsnelius.

  4. Pasirink rūbus ir makiažą su kuriuo jautiesi puikiai. Jei pasitiki savo išvaizda, tai atsispindi nuotraukose. Eksperimentuok su spalvomis ir aksesuarais, nebijok išbandyti naujų įvaizdžių. Pavyzdžiui, jei jautiesi geriau pasislėpusi po ryškiai rausvu peruku ir gigantiškais akiniais- puiku!

  5. Praktikuokis. Apsivilk rūbą, kurį dėvėsi per fotosesiją ir išbandyk kelias skirtingas pozas. Išsiaiškink iš kurios pusės atrodai geriau ir kurios pozos tau atrodo patraukliausios. Tai padės atsipalaiduoti kai atsidursi prieš fotoaparatą.

  6. Pasirink tinkamą fotografą. Jei gali, rinkis žmogų, kurį pažysti ar kuris tau patinka. Juk gerokai jaukiau kai žmogus kitoje fotoaparato pusėje yra linksmas ir pozityvus. Profesionalūs fotografai dažnai palaiko lengvą pokalbį, kad modelis galėtų atsipalaiduoti. Nebijok pradėti pokalbio. Klausk, pasakyk anekdotą. Bet venk kalbėti ilgai, nes fotografui gali būti sunku fotografuoti. Pokalbis turėtų būti lengvas ir trumpas.

  7. Pasiūlyk fotografui savo idėjas, pozas. Jei jautiesi jaukiau sėdėdama ar prietemoje, taip ir sakyk. Atsinešk pavyzdžių iš žurnalų ar interneto.

  8. Paprašyk fotografo padaryti pertraukėlę, jei labai nerimauji. Pasimėgauk arbatos ar kavos puodeliu, tai padės atsipalaiduoti. Susipažink geriau su fotografu, pasistenk susidraugauti. Tai padės labiau juo pasitikėti ir atsipalaiduoti prieš fotoaparatą.

  9. Įjunk vaizduotę. Galvok apie ką nors juokingo, kokią nors sceną iš mėgstamo filmo. Įsivaizduok kad esi papludimyje. Apsimesk kad esi supermodelis. Daryk viską, kad įtampos liktų kuo mažiau.

  Kartais viskas ko reikia, tai įsivaizduoti kad esi savimi pasitikinti žvaigždė! Tiesiog būk dėmesio centre- juk esi nuostabi!

  10. Pasidomėk fotografu prieš galutinai apsipręsdama fotosesijai. Paprašyk draugų rekomndacijų. Paieškok internete atsiliepimų. Venk fotografų kurie buvo nemalonūs su klientais ar yra nemalonios asmenybės. Pasirink profesionalų fotografą, kuris turi pakankamai patirties su panašiom fotosesijom, nes tai dažniausiai reiškia kad fotografas žino kaip elgtis tokiose situacijose ir gali tau padėti pasijusti jaukiau.

---------

Fotografė Rasaja

by cc

Šitas straipsnis yra licencijuotas pagal Creative Commons Attribution 4.0 tarptautinę licenciją. Prašau įdėti nuorodą http://www.centrofotostudija.lt