Dalykai, kurių fotografai aistringai nekenčia

Fotografai yra pakankamai draugiški žmonės, bet, kaip ir bet kokia kita profesija, yra dalykų, kurie tikrai gerokai tampo mūsų nervus. Tai tokios smulkmenos, kurios nutinka vėl ir vėl ir kiekvieną kartą po truputi silpnina mūsų valios jėgą nepradėti isterikuoti čia ir dabar. Taigi, pagerbdama visus iš kantrybės išvestus savo kolegas, aš jums pristatau dešimt dalykų, kurių fotografai aistringai nekenčia!

1. Padarykite tai, ką mačiau Pintereste, Facebooke, Google!

Ši frazė dažnai būna lydima kitos: "Tai atrodė gerokai geriau Pintereste..." Štai jums profesionalo pastaba: niekas niekada realybėje neatrodo taip, kaip Pintereste. Labai dažnai jūs tiesiog negalite visko idealiai atkartoti, tai unikalus, vieną kartą gyvenime pasitaikantis kadras. Arba jūsų išvaizda, ūgis, plotis ar kt neleidžia jums padaryti to, ką nerealistiškai gražūs Pinterest žmonės gali.

  • Mums nepatinka kopijuoti kitų fotografų idėjų.

Tai dar viena priežastis, dėl ko fotografai nekenčia dubliuoti to ką matė internete: vogti unikalias idėjas yra negražu. Aš prisiekiu viskuo, kas man brangu, jei dar bent vienas žmogus paprašys manęs pakartoti šią nuotrauką... Galbūt talentingas, puikus fotografas sugalvojo šią nuostabią, linksmą, įdomią idėją, bet vogti tokią originalią koncepciją jūsų fotografui atrodo nesąžininga. Fotografo viduje visuomet vyksta kova tarp noro suteikti klientui tai, ko jis nori ir žinojimo, kad fotografija yra menas ir naudotis svetimomis idėjomis menininkui nėra priimtina. Turbūt geriausias dalykas, ką fotografas gali padaryti šioje nejaukioje situacijoje tai pasinaudoti kliento prašymu ir naudoti kito fotografo darbą pasisemti įkvėpimui, kad sukurtų kažką originalaus.

2. Būti laikomiems paparaciais/teroristais

Net nežinau kas išpopuliarino tą paparacių idėją, bet apsaugos bei kiti darbuotojai visur tikrai ją įsidėmėjo. Kiekvienas fotografas turbūt galėtų papasakoti istorijas, kaip juos išmetė iš stoties, muziejaus, pramogų parko, bažnyčios, restorano.. sąrašas yra ilga. Praeiviai kartais irgi piktai puola aiškinti, kad čia fotografuoti negalima, nesvarbu, kad fotografuoji ne jų automobilį, o ant jo nutūpusį lapą, arba net jei iš vis fotoaparatas linksmai sau siūbuoja pakabintas ant kaklo. Būna kartais, kad pasamdytas vestuvių fotografas susilaukia griežtų nurodymų NEFOTOGRAFUOTI vestuvių ceremonijos. Tenka tuomet prašyti jaunųjų užtarimo, kuriems ir taip ne tas būna galvoje.

3. Konkuruoti su mobiliųjų telefonų fotografais

Vestuvių ir kitų švenčių fotografams dažnai pasitaikanti situacija, kad 40% visų nuotraukų būna sugadintos, kai svečiai ar šeimos nariai pavagia fotografuojamųjų žmonių dėmesį, tai tikrai kelia pyktį. Pavyzdys: visi vestuvininkai žiūri į mano fotoaparatą, bet jaunikis nusprendžia dėmesį skirti savo močiutės mobiliąjam telefonui. Tai tikrai ne nuotrauka, kurią jaunieji norėtų matyti virš savo židinio ateinančius penkiasdešimt metų.

Jei esate klientas panašioje situacijoje, visuomet prisiminkite kam jūs sumokėjote būti čia ir pasistenkite tinkamai išnaudoti šią nemažą investiciją. Įsitikinkite, kad visi šventės dalyviai žino, jog didžiajam fotoaparatui reikia skirti didžiausią prioritetą.

4. Gražios nuotraukos! Turbūt turi gerą fotoaparatą!

Kartą, fotografuojant vieną šventę, teko paeksperimentuoti su naktine fotografija, naudojanti ilgą išlaikymą ir šviečiančias lazdas. Smalsiai ir su susižavėjimu šiuos eksperimentus stebinčių svečių tarpe atsirado vienas skeptikas, kuris niekaip nesileido įtikinamas, jog šias nuotraukas atkartoti gali kiekvienas, pasinaudojęs rankinio nustatymo funkciją turintį fotoaparatą ir trikojį. Jis buvo įsitikinęs, kad aš naudoju naujausių technologijų prikimštą aparatūrą.

Mes, fotografai, praleidžiame daug metų sąžiningai tobulindami savo įgudžius ir žinias, dirbdami ir eksperimentuodami, bet šis teiginys turi nuostabų sugebėjimą nušluoti visa tai šalin, paversdamas mus bezdžionėlėmis su stebuklingais fotoaparatais rankose.

5. Įdėkime kūdikį į čia!

Nesupraskite manęs klaidingai, yra tikrai labai talentingų kūdikių fotografų, kurių kūrybingumui ir talentui niekas neprilygs, bet yra tokių, kurie propaguoja originalui tikrai per daug nusileidžiantį stilių "įdėkime kūdikį į pirmą pasitaikiusį šlamštą", kas greičiausiai dominuos kūdikių nuotraukose tol kol bus kūdikių nuotraukų poreikis.

  • Išmėginkite kai ką natūralesnio

Taigi, kas yra geriausias dalykas, į kurį galite įdėti kūdikį? Štai puikus atsakymas: jūsų rankos. Pasirodo jūs galite palikti pintinę, batą, lagaminą, drobinį audinį parduotuvėse ir vis tiek turėti nuostabių, intymių naujagimio nuotraukų, kurios nesukels jūsų vaikui noro jų sudeginti, kai jam ar jai sukaks 16.

  • Papildomai: Būti apsisiotam reitinguose taip pat užima pakankamai žemą vietą

Kai dalyvaujate kūdikio fotosesijose, fotografas dažnai prašo mamos ar tėčio palaikyti naujagimį, nes jiems tai geriau sekasi. Bet tai tiesiog yra triukas, kad nebetektų būti apsisiotam per fotosesiją, nes taip nutinka pakankamai dažnai.

6. Ar galiu gauti visus originalius RAW failus iš fotosesijos?

Jau pamiršau kiek kartų mano klientai prašė (ir reikalavo), kad atiduočiau jiems visas nuotraukas, kurias padariau fotosesijos metu, RAW ir neretušuotas. Puikiai suprantu, jog kažkam tai galėtų pasirodyti logiškas prašymas, taigi suprantu kodėl žmonės to prašo, bet iš fotografo perspektyvos to neturėtų nutikti. Šiuo atveju labai mėgstu Daniela Bowker citatą: "Prašyti fotografo atiduoti jums atminties kortelę, usb ar DVD su neretušuotomis RAW nuotraukomis yra tas pats, kaip prašyti knygos autoriaus atiduoti savo knygą rankraščio formate: neredaguotą, nesuformatuotą ir dar reikalauti pridėti pastraipas ar skyrius, kurių jis neįdėjo į pabaigtą kūrinį".

7. Kai tu paredaguoji mūsų nuotraukas prieš dėdamas į Facebooką

Visų pirma- nedaryk to (tai, tiesą sakant, prieštarauja kliento ir fotografo darbo susitarimui). Antra, jei jau taip darai ir kas nors paklaus kas fotografavo, padaryk mums paslaugą ir pameluok. Mes tikrai nenorime prisiimti nuopelnų už sugadintą nuotrauką.

8. Retai turime gerų savo nuotraukų

Jei keliaujame su profesionaliu fotoaparatu ir norime nuotraukos prie Eifelio bokšto, galime daugelio žmonių prašyti, kad mus nufotografuotų, bet netgi po detalios instrukcijos, nei vienas nesugeba susitvarkyti su Canon 5D Mark III autofokuso sistema. Ech...

9. Kai per jus prarandame gerą apšvietimą

Nori greitai ir efektyviai įsiutinti fotografą? Tiesiog pavėluok į fotosesiją ir praleisk auksinę valandą.

10. Nusibodę fotografiniai šablonai

Kai kurios fotografinės mados tiesiog niekad nemiršta. Aš suprantu, tai sunku, bet jūs tikrai turėtumėte leisti joms numirti. Ššš, ššš, nurimkite, viskas bus gerai...

  • Viena spalvota detalė nespalvotoje nuotraukoje
  • Ne, tai neatrodo nei meniškai, nei įdomiai, nei originaliai.

  • Kreivai paverstos nuotraukos
  • Kiekvienas pradedantis fotografas tai daro (įskaitant ir mane kai tik pradėjau fotografuoti). Viskas gerai, jei tai darai tik retkarčiais, bet kai žiūri nuotraukas ir suvoki, kad nėra nei vienos, kuri būti tiesi, pripažink, kad turi problemą ir tau reikia profesionalo pagalbos.


O kas veda jus iš proto? Pasiguoskite.

---------

Fotografė Rasaja

by cc

Šitas straipsnis yra licencijuotas pagal Creative Commons Attribution 4.0 tarptautinę licenciją. Prašau įdėti nuorodą http://www.centrofotostudija.lt