Dalykai, kurių fotografai aistringai nekenčia

Fotografai šiaip yra draugiški bei pakantūs žmonės.

Bet, kaip ir bet kurioje kitoje profesijoje, yra dalykų, kurie fotografams kelia stresą bei aistras. Tai tokios smulkmenos, kurios nutinka vėl ir vėl ir kiekvieną kartą po truputi silpnina fotografo savikontrolę, kad nepradėtų rėkti čia ir dabar.

Taigi, pagerbdama visus iš kantrybės išvestus savo kolegas, aš jums pristatau dešimt dalykų, kurių fotografai aistringai nekenčia!


1. PADARYK TIKSLIAI TAIP, KAIP MAČIAU Pintereste, Facebooke, Google.

Ši frazė dažnai būna lydima kitos: „Tai atrodė gerokai geriau Pintereste…”

Štai jums profesionalo pastaba: niekas niekada realybėje neatrodo taip, kaip Pintereste. Labai dažnai jūs tiesiog negalite visko idealiai atkartoti, tai unikalus, vieną kartą gyvenime pasitaikantis kadras.

Arba jūsų išvaizda, ūgis, plotis ar kt. neleidžia jums padaryti to, ką nerealistiškai gražūs Pinterest žmonės gali.

  • Mums nepatinka kopijuoti kitų fotografų idėjų.

Tai dar viena priežastis, dėl ko fotografai nemėgsta identiškai kopijuoti to, ką matė internete: vogti unikalias idėjas yra neprofesionalu.

Semtis įkvėpimo iš kitų talentingų fotografų nuotraukų yra puiku ir tikrai padeda tobulėti, pasiekti puikių rezultatų, padeda fotografui ir klientui suderinti bendrą fotosesijos viziją. Bet galutinė nuotrauka retai kada būna identiška inspiracijos kopija.

Galbūt talentingas, puikus fotografas sugalvojo šią nuostabią, linksmą, įdomią idėją, kruopščiai pasirinko stilistus, modelį, apšvietimą, objektyvo kampą. Kopijuojant nuotrauką ir neturint visos tam kadrui sukurti reikiamos informacijos ar technikos, kadras gali tiesiog nepavykti.

Fotografo viduje visuomet vyksta kova tarp noro suteikti klientui tai, ko jis nori ir žinojimo, kad fotografija yra menas ir naudotis svetimomis idėjomis menininkui nėra priimtina.

Turbūt geriausias dalykas, ką fotografas gali padaryti šioje nejaukioje situacijoje tai pasinaudoti kliento prašymu ir naudoti kito fotografo darbą pasisemti įkvėpimui, kad sukurtų kažką originalaus.


2. BŪTI LAIKOMIEMS PAPARACIAIS/TERORISTAIS

Net nežinau kas išpopuliarino tą paparacių idėją, bet apsaugos bei kiti darbuotojai visur tikrai ja tiki.

Kiekvienas fotografas turbūt galėtų papasakoti istorijas, kaip juos išmetė iš stoties, muziejaus, pramogų parko, bažnyčios, restorano.. sąrašas yra ilga. Praeiviai kartais irgi piktai puola aiškinti, kad čia fotografuoti negalima, nesvarbu, kad fotografuoji ne jų automobilį, o ant jo nutūpusį lapą. Arba net jei iš vis fotoaparatas linksmai sau siūbuoja pakabintas ant kaklo.

Būna kartais, kad pasamdytas vestuvių fotografas susilaukia griežtų nurodymų NEFOTOGRAFUOTI vestuvių ceremonijos. Tenka tuomet prašyti jaunųjų užtarimo, kuriems ir taip ne tas būna galvoje.


3. KONKURUOTI SU MOBILIŲJŲ TELEFONŲ FOTOGRAFAIS

Vestuvių ir kitų švenčių fotografams dažnai pasitaikanti situacija, kai 40% visų nuotraukų būna sugadintos, kai svečiai ar šeimos nariai pavagia fotografuojamųjų žmonių dėmesį iš fotografų. Tai tikrai kelia pyktį.

Pavyzdys: visi vestuvininkai žiūri į mano fotoaparatą, bet jaunikis nusprendžia dėmesį skirti savo vaikystės draugo mobiliąjam telefonui. Tai tikrai ne nuotrauka, kurią jaunieji norėtų matyti virš savo židinio ateinančius penkiasdešimt metų.

Jei esate klientas, visuomet prisiminkite kam jūs sumokėjote būti čia ir pasistenkite tinkamai išnaudoti šią nemažą investiciją. Įsitikinkite, kad visi šventės dalyviai žino, jog didžiajam fotoaparatui reikia skirti didžiausią prioritetą.


4. GRAŽIOS NUOTRAUKOS! TURBŪT TURI GERĄ FOTOAPARATĄ!

Kartą, fotografuojant vieną šventę, teko paeksperimentuoti su naktine fotografija. Naudojau ilgą išlaikymą ir šviečiančias lazdas. Smalsiai ir su susižavėjimu šiuos eksperimentus stebinčių svečių tarpe atsirado vienas skeptikas, kuris niekaip nesileido įtikinamas, jog šias nuotraukas atkartoti gali kiekvienas, pasinaudojęs rankinio nustatymo funkciją turintį fotoaparatą ir trikojį. Jis buvo įsitikinęs, kad aš naudoju naujausių technologijų prikimštą aparatūrą.

Taip pat dažnai tenka išgirsti susižavėjimo šūksnių – oho kokios geros nuotraukos, jums gerai, kad turit tokį gerą fotoaparatą!

Mes, fotografai, praleidžiame daug laiko sąžiningai tobulindami savo įgūdžius ir žinias, dirbdami ir eksperimentuodami, gilindamiesi į visas fotoaparato funkcijas, įvairių ratukų funkcijas bei tarpusavio sąveiką.

Atidžiai studijuojame apšvietimą, objektyvų stipriąsias ir silpnąsias puses, kad tinkamose sąlygose rastume tinkamiausią techninį sprendimą.

Taigi, šis teiginys turi nuostabų sugebėjimą nušluoti visą šį sunkų darbą šalin, paversdamas mus mažomis mielomis bezdžionėlėmis su stebuklinga burtų lazdele rankose.

Faktas yra tas, kad fotografuoja ne fotoaparatas, o fotografas. Ir kuo profesionalesnis fotoaparatas, tuo sudėtingiau jį išmokti valdyti.

Šneku iš patirties, nes kai pakeičiau savo pusiau profesionalų fotoaparatą į profesionalų, aš nuoširdžiai maniau, kad jis sugedęs. Nunešus į taisyklą pasirodė, kad jis puikiai veikia, tiesiog nemokėjau jo nusistatyti! Man tada užtruko pusmetį, kol blankios, išsiliejusios nuotraukos tapo ryškiomis ir gražiomis.


5. ĮDĖKIME KŪDIKĮ Į ČIA!

Nesupraskite manęs klaidingai, yra tikrai labai talentingų kūdikių fotografų, kurių kūrybingumui ir talentui niekas neprilygs.

Bet yra tokių, kurie propaguoja šablonines, nuvalkiotas idėjas, bei daugiausiai dėmesio skiria idėjai- „įdėkime kūdikį į pirmą pasitaikiusį šlamštą”. Ir tai greičiausiai dominuos kūdikių nuotraukose tol kol bus kūdikių nuotraukų poreikis.

  • Išmėginkite kai ką natūralesnio

Taigi, kas yra geriausias dalykas, į kurį galite įdėti kūdikį?

Štai puikus atsakymas: jūsų rankos. Pasirodo, jūs galite palikti visus kitus nunešiotus daiktus namie ir vis tiek turėti nuostabių, intymių naujagimio nuotraukų, kurios nesukels jūsų vaikui noro jų sudeginti, kai jam ar jai sukaks 16.

  • Papildomai: Būti apsisiotam reitinguose taip pat užima pakankamai žemą vietą

Kai dalyvausite kūdikio fotosesijoje, fotografas turbūt prašys mamos ar tėčio palaikyti naujagimį, nes, visų pirma, jiems tai geriau sekasi. Bet taip pat, tai yra puikus triukas, kad nebetektų būti apsisiotam per fotosesiją, nes taip nutinka pakankamai dažnai.


6. AR GALIU GAUTI VISUS ORIGINALIUS RAW FAILUS IŠ FOTOSESIJOS?

Jau pamiršau kiek kartų mano klientai prašė (ir reikalavo, ir grasino), kad atiduočiau jiems visas nuotraukas, kurias padariau fotosesijos metu, RAW ir neretušuotas.

Puikiai suprantu, jog kažkam tai galėtų pasirodyti logiškas prašymas, aš suprantu kodėl žmonės to prašo. Bet, iš fotografo perspektyvos, šis prašymas dažnai sukelia diskomfortą ir pyktį.

Šiuo atveju labai mėgstu Daniela Bowker citatą: „Prašyti fotografo atiduoti jums atminties kortelę, usb ar DVD su neretušuotomis RAW nuotraukomis yra tas pats, kas prašyti knygos autoriaus atiduoti savo knygą rankraščio formate: neredaguotą, nesuformatuotą ir dar reikalauti pridėti pastraipas ar skyrius, kurių jis neįdėjo į pabaigtą kūrinį”.

Tai yra tiesa. RAW formato nuotrauka NĖRA pabaigta ar tinkama peržiūrai nuotrauka, tai tik pusiau pabaigtas fotografinės kūrybos procesas. Todėl geriau šį procesą palikite fotografui.


7. KAI JŪS PAREDAGUOJATE MŪSŲ NUOTRAUKAS, PRIEŠ DĖDAMI Į Facebooką

Visų pirma – jei neturite daug retušavimo patirties, nedarykite to.

Antra, jei jau taip darote ir kas nors paklaus kas fotografavo, padarykite mums paslaugą ir pameluokit. Mes tikrai nenorime prisiimti nuopelnų už sugadintą nuotrauką.

Kiekvienas fotografas turi savo retušavimo stilių, pagal kurį jį atpažįsta klientai ir dažnai specifinis retušavimo stilius yra laikomas fotografo skiriamuoju, firminiu ženklu, tai neatsiejama fotografinio kūrinio dalis.


8. RETAI TURIME GERŲ SAVO NUOTRAUKŲ

Jei aš keliauju su profesionaliu fotoaparatu ir noriu profesionalios nuotraukos pvz prie Eifelio bokšto, galiu kiek noriu prašyti žmonių, kad mane nufotografuotų. Bet, netgi po detalios instrukcijos, nei vienas nesugeba susitvarkyti su Canon 5D Mark III autofokuso sistema. Ech…


9. KAI PER JUS PRARANDAME GERĄ APŠVIETIMĄ

Nori greitai ir efektyviai įsiutinti fotografą? Tiesiog pavėluok į fotosesiją ir praleisk auksinę valandą.


10. NUSIBODĘ FOTOGRAFINIAI ŠABLONAI

Kai kurios fotografinės mados tiesiog niekada nemiršta. Aš suprantu, tai sunku, bet jūs tikrai turėtumėte leisti joms numirti.

  • Viena spalvota detalė nespalvotoje nuotraukoje
  • Kreivai paverstos nuotraukos