Interviu stiliste Ernesta Jorude

Rūbų kūrėja, ir stilistė, „Closté Clothes boutique" įkūrėja, puiki verslininkė, stilinga moteris, gražios dukrytės mama. Ernesta Jorudė stiliumi domėtis pradėjo prieš 10 metų, dirbo su žinomais Lietuvos žmonėmis, rūpindamasi jų stiliumi tiek įvaizdinėse fotosesijose spaudai, tiek renginiuose. Taip pat jos mados namuose Kaune galite rasti įvairių Lietuvos dizainerių rūbų bei aksesuarų, skirtų kasdieniam stilingos moters garderobui.

Interviu
 • Kas yra stilistas ir kokios jo funkcijos fotosesijos metu?

  Stilistas yra visų pirma psichologas. Jis fotosesijos metu turi matyti ko nori ir ko reikia klientei. Jei ji nepasitiki savimi, stilistas turi sugebėti įkvėpti fotosesijos heroję ir padėti pasijusti tikra deive.

 • Nuo kada pradėjote domėtis stilistika, mada ir kitais susijusiais dalykais?

  Negaliu pasigirti, kad mada pradėjau domėtis nuo pat vaikystės, kad močiutės mane išmokino siūti ir kad studijavau aprangos dizainą. Studijuoti mados dizainą ir šiaip kažkoks nenumaldomas įkvėpimas mane užplūdo tik baigiantis 4-ajam verslo ir vadybos administravimo kursui, prieš maždaug 7 metus, kada supratau, jog esu ne tose rogėse, kuriose norėčiau būti. Būtent tada ir prasidėjo mano kelias mados link. Pradėjau perdirbinėti dėvėtus rūbus bei juos sėkmingai parduodavau internetu. Po to sekė darbas stiliste fotosesijose. Galiausiai priėjau ir prie pačios rūbų kūrybos ir šiuo metu turiu lietuvių dizainerių butiką Kauno senamiestyje, kuriame galima rasti ne tik mano kūrybos darbų, bet ir kitų Lietuvos dizainerių produkcijos.

 • Su kokiais žinomais žmonėmis teko dirbti?

  Fotosesijose teko dirbti bei pažinti nemažai žymių žmonių. Rengiau tokius žinomus veidus kaip Nataliją Bunkę, Godą Alijevą, Katažiną Zvonkuvienę, Ievą Mackevičienę, Kariną Krisko, Nijolę Pareigytę, Simoną Nainę, Viktoriją Sutkutę, Gintarę bei Darių Songailas, Rasą Ciūnę, Neringą Šiaudikytę ir kt.

 • Ar kuriate rūbus?

  Taip, pati kuriu rūbus moterims. Šiuo metu kaip tik esu kūrybiniame procese kolekcijos, skirtos šaltąjam sezonui.

 • Kokios jūsų klientės?

  Mano klientės- žemiškos moterys, susiduriančios su kasdieniais rūpesčiais kaip ir dauguma. Mėgstančios praktiškumą, lengvus ir neaštrius prieskonius drabužių stilistikoje. Visada stengiuosi pasiūlyti rūbus, tinkančius įvairioms progoms bei lengvai priderinamus, juk nesinori, kad jis kabėtų spintoje.

 • Kokiais klientais labiausiai džiaugiatės ir kokių nemėgstate?

  Labiausiai patinka klientės, kurios pasitiki manimi bei leidžia daryti tai, kas mano manymu yra joms tinkamiausia ir gražiausia. Tuomet visi kartu sukuriame kažką nerealaus. Sunkiausia dirbti su susikausčiusiomis, savimi nepasitikinčiomis arba atvirksčiai- savo nusistatymus bei tik savo nuomonę turinčiomis bei kitų nuomonei abejingomis asmenybėmis. Tuomet ji atrodo tiesiog taip, kaip visada, galbūt net neįdomiai, kuomet neleidžia eksperimentuoti bei atrasti dar neatrastą, galbūt net dar gražesnę jos pusę.

 • Koks didžiausias komplimentas stilistui?

  Didžiausias komplimentas stilistui- nuoširdi klientės šypsena ir spindinčios akys pamačius save veidrodyje.

 • Koks jūsų asmeninis stilius?

  Labiausiai mėgstu derinti sportinį stilių su klasika. Dievinu patogią avalynę, plėšytus džinsus ir klasikinius marškinius bei švarkus. O viskas viename yra mėgstamiausias derinys.

 • Anksčiau dirbote ne tik su stiliumi, bet ir domėjotės makiažu?

  Šiuo metu dirbu tik su stiliumi bei rūbų kūryba. Makiažas tai tiesiog papildomas mano hobis.

 • Kokias parduotuves ar dizainerius galėtumėte rekomenduoti savo klientėms?

  Žinoma, galiu rekomenduoti savo butiką „Closte Clothes boutique“ :-) Ten klientės gali atrasti dizainerį, pagal jos skonį ir norus. Įvairūs dizainerių kūriniai leidžia turėti platų ir įvairų asortimentą rūbų bei aksesuarų.