Fotografė Rasa Jarmalienė

www.rasaja.com

Rasa Jarmalienė (fotografė Rasaja) dirbti pradėjo Londone prieš 18 metų, daugiausiai dėmesio skyrė studijinei grožio ir mados fotografijai. 2009 sugrįžo į Lietuvą, įkūrė fotostudiją Kaune. Įkvėpta naujų veidų bei unikalių asmenybių, įtakojama mėgstamų žurnalų bei fotografų, Rasa pasinėrė į portretų fotografiją, dirbdama su žinomais žmonėmis, politikais, kūrėjais, dizaineriais, pramogų pasaulio atstovais, aktoriais, šokėjais bei kitais talentingais žmonėmis. Kelis metus dirbo su spauda, modelių agentūromis, katalogais, privačiais klientais. 2017 metais įgijo fotografo teorijos kvalifikaciją ir toliau siekia meistriškumo mados, grožio, modelių bei portretų fotografijos srityje, glaudžiai bendradarbiaudama su stilistais bei kitais talentais, spauda. Fotografės darbai buvo spausdinami žurnaluose "VESTUVES.LT", “IEVA” “PLAYBOY” “STILIUS” “ŽMONES” “BŪK LAIMINGAS” “JUSTE” “LUKA” “370” “LAIKAS.LT” “LAISVALAIKIS”. Taip pat apie fotografę bei jos projektus ne kartą rašė naujienų portalai bei spauda.

Interviu
 • Fotografų rūšių yra daug. Kokios srities fotografė esate?

  Mane, kaip fotografe, visuomet labiau domino įvaizdinės fotosesijos nei atsitiktinai pagauti kadrai. Kiekvienas fotografas šiame darbe turi stipriąsias ir silpnąsias vietas, taip ir aš žinau kuriose srityse galiu sukurti išskirtines nuotraukos, o kur geriau negadinti savo bei klientų laiko. Būtent todėl kartais aš atsisakau darbų, net jei jie gerai apmokami ir mieliau renkuosi tai, ką žinau jog padarysiu gerai. Nuo mažens domiuosi stilizuotomis fotosesijomis, visuomet domino žmonės, jų emocijos, visuomet domėjausi žmogaus prichologiją, charakteriais, man patinka atskleisti žmogaus asmenybę. Taip pat žaviuosi nekasdieniško stiliaus įvaizdinėmis fotosesijomis, patinka dirbti su modeliais, bei aktoriais, pramogų pasaulio žmonėmis, nes jie puikiai pozuoja, nebijo nestandartinių idėjų. Kita vertus, man puikiai sekasi fotografuoti ir dalykinius portretus, dirbu su žmonėmis, kurie nemoka pozuoti, turiu nemažai lojalių klientų, kurie man patiki savo verslo portretus.

 • Kas jums yra fotografija?

  Man fotografija yra priemonė matyti pasaulį tokį, kokio jo nemato kiti- spalvingą, ryškų, nekasdieniškų formų, idėjų. Visi žmonės gali būti gražūs, visos detalės gali būti nekasdieniškos. Fotografijoje ypač mėgstu ryškias, simetriškas linijas, judesį, emocijas. Džiaugiuosi, jog galiu jums parodyti tai, kaip aplinkinį pasaulį ir žmones Lietuvoje matau aš.

 • Ar dėstote fotografiją?

  Fotografų kvalifikaciniuose kursuose dalinuosi patirtimi su būsimais kolegomis.
  Taip pat bendradarbiauju su makiažo akademija ICON academy, dalinuosi patirtimi su akademijos mokinėmis apie tai kaip nufotografuoti savo sukurtus makiažus, bei dirbti su fotografais,

 • Fototechnika

  Šiuo metu dirbu su Canon 5D Mark III fotoaparatu bei Hensel studijinėmis blykstėmis

 • Klientai

  Visi klientai man svarbūs ir įdomūs. Esu fotografavusi daug pramogų, politikos, verslo pasaulio atstovų, sėkmingai dirbu su verslo klientais, organizuoju bei dalyvauju įvairiuose projektuose. Kiekvienas klientas yra savitas, man svarbu ryšys su žmogumi, todėl kartais paprastutė spontaniška fotosesija pradžiugina ir įkvepia labiau nei prabangi fotosesija žurnalui ar ilgai planuotas projektas.

 • Kokia fotografijos sritis jūsų nedomina? Ar yra fotosesijų, kurių nefotografuojate?

  Taip, kaip ir kiekvienas fotografas, turiu fotosesijų, kurios netraukia taip labai kaip išvardintos aukščiau. Man sunkiau vienu metu dirbti su skirtingų lyčių, amžiaus, charakterio tipo žmonėmis, todėl nelabai mėgstu porų, šeimų fotosesijų, įvairių švenčių ir jubiliejų fotografavimo. Taip pat man sunku fotografuoti tuščias asmenybes, kurios renkasi ne įvairovę, o kelias fiksuotas "seksualias" pozas ar priklijuotą nenatūralią šypseną, nes "facebooke noriu daug like". Retai darau reportažus, man svarbu ryšys su fotografuojamu žmogumi. Žinoma, visuomet būna išimčių, jei yra puiki idėja, šio tipo fotosesijų neatsisakau, bet reportažinės, kasdieniško stiliaus fotosesijos nėra mano mėgstamiausia tema. Taip pat vengiu kičinių idėjų, pvz senas lagaminas, netinkantis prie konteksto ar svajingas žvilgsnis į rankose laikomą obuolį, pigiai atrodančioje fotostudijos aplinkoje, taip pat nespalvotos nuotraukos su viena spalvinga detale. Taip pat nefotošopinu debesėlių fonuose ir pan :-)

 • Darbai spaudoje

  “IEVA” “PLAYBOY” “STILIUS” “ŽMONES” “BŪK LAIMINGAS” “JUSTE” “LUKA” “370” “LAIKAS.LT” “LAISVALAIKIS”

 • Konkursai, pasiekimai

  Įgijo fotografo kvalifikaciją, 2017;

  MONTON 10 mados fotosesijų konkursas- Geriausiai dizainerių vertinta komanda;

  Mados fotografijos paroda „Madamorfozes 2011“;

  Mados fotografijos paroda „Madamorfozes 2010“- prof. Kazimieros Prunskienės apdovanojimas;

 • Straipsniai apie fotografę

  "STILIUS" redakcijos žodis, 2013 kovas

  "ŽMONĖS" 2013 vasaris

  "LAISVALAIKIS" 2012 rugsėjis

  "STILIUS" 2012 gegužė

  "IEVA" 2011 birželis